Akademie věd ČR

Buď hrdinou své doby!

Buď na rok VĚDCEM v Akademii věd ČR. Vyzkoušej si, jak se dělá věda!

pedagog
smouha

Organizujeme odborné vzdělávací kurzy pro pedagogy přírodovědných a humanitních oborů. Získáte spoustu užitečných tipů i praktických zkušeností, jak obohatit Vaši výuku.

kurzy pro popularizátory vědy

popularizátor
smouha

Zajišťujeme cyklus vzdělávacích kurzů pro pracovníky AV ČR, kteří mají ve své gesci popularizaci vědy na svých pracovištích. Cílem kurzů je seznámení vědecké obce s prostředky komunikace vědy v dnešním mediálním světě.

veřejnost
smouha

Pořádáme zajímavé akce pro širokou veřejnost, školy i rodiny s dětmi. Chcete se s vědou seznámit blíže? Přijďte na Veletrh vědy, kde Vás čeká bohatý program. Nabízíme také možnost zapůjčení našich výstav do muzeí, knihoven a dalších veřejných prostor ve Vašem městě.

pro veřejnost

Novinky

Nepřehlédněte informace o dění
ve světě Otevřené vědy

Škola v přírodě pro dospělé – Pedagogové se mohou hlásit na Letní vědecký kemp Akademie věd ČR

Akademie věd ČR letos opět pořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu, která je určená aktivním pedagogům přírodních věd. Letní vědecký kemp je pojat jako škola v přírodě pro dospělé, kde mají pedagogové možnost naučit se spoustu nových a zábavných pokusů, které mohou ihned aplikovat do své výuky. Kurzy se konají formou interaktivních workshopů v prostředí zámku Třešť a jsou určené pedagogům základních i středních škol.

NEZkreslená věda odstartovala sedmou řadu. Představuje opět aktuální témata i vědecké evergreeny

NEZkreslená věda, oblíbená série naučného seriálu Akademie věd ČR, odstartovala 10. ledna 2022 již svou sedmou řadu. V sedmi zcela nových dílech, které budou mít premiéru každý měsíc od ledna do července, opět zábavnou formou představí vědecká témata, o kterých byste chtěli a měli vědět víc.

Jak se dělá věda, si letos vyzkouší víc než dvě stovky středoškoláků

V letošním roce bude probíhat 119 studentských vědeckých stáží na 35 pracovištích Akademie věd ČR po celém Česku. Téměř 100 vědkyň a vědců Akademie věd se i letos stane odbornými lektorkami a mentory, aby ukázali mladší generaci, jak se dělá věda. Příležitost získat odbornou praxi, napsat si vlastní výzkumný projekt a vyzkoušet si vědu v roce 2022 dostalo 217 studentek a studentů středních škol.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.