Letní vědecký kemp

Letní vědecký kemp 2023 aneb „Škola v přírodě pro dospělé“

001
002
003

 

Akademie věd ČR v srpnu opět pořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu, která je určená pedagogům exaktních věd na ZŠ a SŠ. V období letních prázdnin si formou workshopů a následných diskusí rozšíříte své znalosti v oboru chemie, biologie, fyziky a matematiky tak, abyste je následně mohli využít nejen v laboratorní výuce ve svých školách. Důraz při volbě experimentů je kladen především na finanční „nenáročnost“ a zařazení do Rámcových vzdělávacích programů na příslušném stupni škol. Těšit se můžete na spoustu zajímavých pokusů, výrobu vlastních pomůcek, mnoho tipů na zábavné vzdělávací aktivity a v neposlední řadě také na setkání s kolegy a kolegyněmi z celé republiky.

REZERVUJTE SI PŘEDBĚŽNĚ A NEZÁVAZNĚ MÍSTO NA LETNÍM VĚDECKÉM KEMPU 2023

REZERVACE

LETNÍ VĚDECKÝ KEMP BYL V ROCE 2022 ROZDĚLEN DO 3 KURZŮ

  • 8. – 12. 8. 2022 pro učitele a učitelky základních škol 
  • 12. – 16. 8. 2022 pro učitele a učitelky fyziky a matematiky  
  • 16. – 20. 8. 2022 pro učitele a učitelky chemie a biologie 

fotogalerie

KOMU JE KURZ URČEN?

Učitelkám a učitelům přírodovědných oborů ZŠ a SŠ. Celková kapacita každého kurzu je 14 účastníků.

MÍSTO

Místo pro rok 2023 zatím není zveřejněno. Ubytování pro účastníky bude v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích (s oddělenými postelemi). Program kurzů bude probíhat v konferenčních prostorech. Dopravu na akci a z akce si zajišťují a hradí sami účastníci. 

PROGRAM V ROCE 2022

Kurzem pro pedagogy základních škol učitele provedla Andrea Tláskalová, Jitka Soukupová, Václava Kopecká Jitka Houfková ukázáním badatelsky orientovaného vyučování, výrobou modelů, pozorováním a pokusy ve venkovní učebně. Na kurzu pro pedagogy fyziky a matematiky představil vesmírné tělesa a problematiku astronomie Miloš Tichý, optiku a lasery Ivan Kašík a Martin Ledinský, různé typy otevřených a prakticky založených matematických úloh zase Libuše Samková. Kurz pro pedagogy chemie a biologie byl o biologických experimentech demonstrujících transport vody rostlinou s Janem Kolářem, nebo o barevnosti látek a vlastnostech světla na experimentální přednášce s pokusy, kterou připravil Tomáš Slanina, laureát Prémie Otto Wichterleho.

ZŠ LVK_fm CHB

CENA

Cena zatím není zveřejněna. Bude zahrnovat ubytování, účast a drobné občerstvení na workshopech, pomůcky a spotřební materiál využitý během workshopů, nemalé množství nápadů a zajímavých poznatků. Odnesete si učební materiály, metodiky, návody k pokusům a samozřejmě také spoustu inspirace do výuky ve škole. V ceně nebude zahrnuto stravování (kromě snídaní, které budou součástí ceny za ubytování) a doprava na kurz. Cenu za kurz zaplatíte před zahájením kurzu na základě faktury, kterou vám pošleme na váš kontaktní e-mail. V případě, že se nenaplní kapacita kurzu, bude zrušen a nebudete za něj platit. Změny kurzů vyhrazeny. Letní vědecký kemp nemá akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Kontaktní osoba: Nikola Dašková, daskova@ssc.cas.cz

 

004
005
006