Letní vědecký kemp

Letní vědecký kemp 2024 aneb „Škola v přírodě pro dospělé“

001
002
003

 

Akademie věd ČR v srpnu opět pořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu, která je určená pedagogům exaktních věd na ZŠ a SŠ. V období letních prázdnin si formou workshopů a následných diskusí rozšíříte své znalosti v oboru chemie, biologie, fyziky a matematiky tak, abyste je následně mohli využít nejen v laboratorní výuce ve svých školách. Důraz při volbě experimentů je kladen především na finanční „nenáročnost“ a zařazení do Rámcových vzdělávacích programů na příslušném stupni škol. Těšit se můžete na spoustu zajímavých pokusů, výrobu vlastních pomůcek, mnoho tipů na zábavné vzdělávací aktivity a v neposlední řadě také na setkání s kolegy a kolegyněmi z celé republiky.

LETNÍ VĚDECKÝ KEMP BYL V ROCE 2023 ROZDĚLEN DO 3 KURZŮ:

  • 7. – 11. 8. 2023 pro učitele a učitelky základních škol se zaměřením na 1. stupeň, školní družiny a přírodovědné kroužky
  • 11. – 15. 8. 2023 pro učitele a učitelky fyziky a matematiky na 2. stupni základních škol, SOŠ, SOU a gymnáziích
  • 15. – 19. 8. 2023 pro učitele a učitelky chemie a biologie na 2. stupni základních škol, SOŠ, SOU a gymnáziích

PROGRAM V ROCE 2023

PROGRAM KURZU ZŠ  PROGRAM KURZU ZŠ (1)  PROGRAM KURZU ZŠ (2)

KOMU JE KURZ URČEN?

Učitelkám a učitelům přírodovědných oborů ZŠ a SŠ. Celková kapacita každého kurzu je 14 účastníků. Každý účastník dostane po jeho ukončení certifikát o absolvování Letního vědeckého kempu s informací o počtu absolvovaných hodin kurzu. 

MÍSTO

Letní vědecký kemp proběhl v roce 2023 v Olomouci. Místo pro rok 2024 zatím není zveřejněno. 

CENA

Cena pro rok 2024 zatím není zveřejněna. Bude zahrnovat ubytování, účast a drobné občerstvení na workshopech, pomůcky a spotřební materiál využitý během workshopů, nemalé množství nápadů a zajímavých poznatků. Odnesete si učební materiály, metodiky, návody k pokusům a samozřejmě také spoustu inspirace do výuky ve škole. V ceně nebude zahrnuto stravování (kromě snídaní, které budou součástí ceny za ubytování) a doprava na kurz. Cenu za kurz zaplatíte před zahájením kurzu na základě faktury, kterou vám pošleme na váš kontaktní e-mail. V případě, že se nenaplní kapacita kurzu, bude zrušen a nebudete za něj platit. Změny kurzů vyhrazeny. Letní vědecký kemp nemá akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. O proplacení kurzu lze žádat na vaší škole v rámci čerpání Šablony Operačního programu Jana Amose Komenského.

REZERVUJTE SI NEZÁVAZNĚ MÍSTO NA DALŠÍM LETNÍM VĚDECKÉM KEMPU

LVK_Button rezervace kurzu (7)

LVK_Button rezervace kurzu (6)

Kontaktní osoba: Nikola Dašková, daskova@ssc.cas.cz

Button fotogalerie 2022

004
005
006