Letní vědecký kemp

Letní vědecký kemp 2023 aneb „Škola v přírodě pro dospělé“

001
002
003

 

Akademie věd ČR v srpnu opět pořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu, která je určená pedagogům exaktních věd na ZŠ a SŠ. V období letních prázdnin si formou workshopů a následných diskusí rozšíříte své znalosti v oboru chemie, biologie, fyziky a matematiky tak, abyste je následně mohli využít nejen v laboratorní výuce ve svých školách. Důraz při volbě experimentů je kladen především na finanční „nenáročnost“ a zařazení do Rámcových vzdělávacích programů na příslušném stupni škol. Těšit se můžete na spoustu zajímavých pokusů, výrobu vlastních pomůcek, mnoho tipů na zábavné vzdělávací aktivity a v neposlední řadě také na setkání s kolegy a kolegyněmi z celé republiky.

REZERVUJTE SI PŘEDBĚŽNĚ A NEZÁVAZNĚ MÍSTO NA LETNÍM VĚDECKÉM KEMPU 2023

REZERVACE

LETNÍ VĚDECKÝ KEMP JE V ROCE 2023 ROZDĚLEN DO 3 KURZŮ:

  • 7. – 11. 8. 2023 pro učitele a učitelky základních škol se zaměřením na 1. stupeň, školní družiny a přírodovědné kroužky
  • 11. – 15. 8. 2023 pro učitele a učitelky fyziky a matematiky SOŠ, SOU a gymnázií  
  • 15. – 19. 8. 2023 pro učitele a učitelky chemie a biologie SOŠ, SOU a gymnázií 

fotogalerie

KOMU JE KURZ URČEN?

Učitelkám a učitelům přírodovědných oborů ZŠ a SŠ. Celková kapacita každého kurzu je 14 účastníků. Každý účastník dostane po jeho ukončení certifikát o absolvování Letního vědeckého kempu se jménem a datumem narození účastníka i informací o počtu absolvovaných hodin kurzu. 

MÍSTO

Letní vědecký kemp se v roku 2023 uskuteční v Olomouci. Program kurzů bude probíhat v konferenčních prostorách Umělěckého centra Univerzity Palackého (Univerzitní 225/3, 779 00 Olomouc). Dopravu na akci a z akce si zajišťují a hradí sami účastníci. Ubytování pro účastníky bude v dvoulůžkových pokojích (s oddělenými postelemi) v Hotel Gól

PROGRAM V ROCE 2023

PROGRAM KURZU ZŠ  PROGRAM KURZU ZŠ (1)  PROGRAM KURZU ZŠ (2)

Kurzem pro pedagogy základních škol vás provedou zkušené lektorky Andrea Tláskalová, Jitka Soukupová, Václava Kopecká a Pavla Machová ukázkou sladkých i kyselých experimentů, různorodých her a praktických aktivit z oblasti přírodovědy, fyziky a chemie.

Na kurzu pro pedagogy fyziky a matematiky představí Václava Kopecká, Vojtěch Žák, Irena Adámková, Miloš Tichý a Vít Boček množství praktických pokusů do online i offline výuky, které se budou věnovat například elektřině, termice, optice, měření lidského těla i měření lidským tělem.

Na kurzu pro pedagogy chemie a biologie se můžete těšit na organické i elektrochemické experimenty s lektorku Květoslavu Stejskalovou nebo na zkoumání chromatografie, cukrů a polysacharidů s Janem Kolářem.

Hlavní program kurzu doplní komentované prohlídky Uměleckým centrem Univerzity Palackého, Centrem strukturní a funkční genomiky rostlin, Českého institutu výzkumu a pokročilých technologií a návštěvy Pevnosti poznáníVlastivědného muzea

CENA

Cena za kurz je 4 900 Kč s DPH.

Cena zahrnuje ubytování, účast a drobné občerstvení na workshopech, pomůcky a spotřební materiál využitý během workshopů, nemalé množství nápadů a zajímavých poznatků. Odnesete si učební materiály, metodiky, návody k pokusům a samozřejmě také spoustu inspirace do výuky ve škole. V ceně nebude zahrnuto stravování (kromě snídaní, které budou součástí ceny za ubytování) a doprava na kurz. Cenu za kurz zaplatíte před zahájením kurzu na základě faktury, kterou vám pošleme na váš kontaktní e-mail. V případě, že se nenaplní kapacita kurzu, bude zrušen a nebudete za něj platit. Změny kurzů vyhrazeny. Letní vědecký kemp nemá akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. O proplacení kurzu lze žádat na vaší škole v rámci čerpání Šablony Operačního programu Jana Amose Komenského.

Kontaktní osoba: Nikola Dašková, daskova@ssc.cas.cz

 

004
005
006