Škola českého jazyka a literatury

Vzhledem k současné epidemické situaci jsme bohužel museli letošní ročník Školy českého jazyka a literatury pro pedagogy odložit. O případném náhradním termínu budeme informovat zde na našich stránkách.

 

Školu českého jazyka a literatury pro pedagogy pořádá Akademie věd ČR, resp. Středisko společných činností AV ČR, ve spolupráci s Ústavem pro jazyk český AV ČR a Ústavem pro českou literaturu AV ČR již od roku 2012.

Odbornými garanty Školy českého jazyka a literatury pro pedagogy jsou PhDr. Markéta Pravdová, Ph.D., MBA, z Ústavu pro jazyk český AV ČR a PhDr. Robert Kolár, Ph.D., z Ústavu pro českou literaturu AV ČR. 

Komu je kurz určen?

Vzdělávací kurz je určen aktivním učitelům českého jazyka a literatury 2. stupně ZŠ, SOŠ, SOU a gymnázií.

 

Co se na kurzu naučím?

Cílem Školy českého jazyka a literatury pro pedagogy je účastníkům představit zajímavá témata a poslední trendy v českém jazyce a v české literatuře. Po absolvování kurzu každý pedagog získá nové poznatky a nápady, které následně může aplikovat v praxi při výuce českého jazyka a literatury na příslušné škole. 

Každý rok pro Vás chystáme nová zajímavá témata, hosty i exkurze. Co vše bylo na programu v roce 2019, se můžete podívat zde. Program 2019

 

Kde se kurz koná?

Přednášky a workshopy proběhnou v zasedacím sále Ústavu pro českou literaturu AV ČR, Na Florenci 3, Praha 1 a v budově Akademie věd ČR, Národní 1009/3, Praha 1.

 

Jaká je cena za kurz?

Účastnický poplatek za kurz činí 1 210 Kč a kapacita je 40 míst.

 

 

Kontaktní osoba: Zuzana Všetečková, vseteckova@ssc.cas.cz