Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Martin P., 20 let

fotografie studenta
Stáž: Rozsivky polních mokřadů jihovýchodní Moravy
Ústav: Botanický ústav
Škola: Gymnázium Brno, Slovanské náměstí, příspěvková organizace


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Do projektu Otevřená věda jsem se přihlásil, abych si vyzkoušel, jaké to je stát se na vlastní kůži součástí veděckého pracoviště, rozvinul své vědomosti v daném oboru a získal zkušenosti, které bych poté mohl následně využít při dalším studiu.
V budoucnu bych se rád věnoval studiu biologie a chemie, a proto bych si rád v rámci této stáže vyzkoušel práce v oboru botaniky a prohloubil tak dále své znalosti v tomto oboru.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Při představě, že bych byl vynálezce a něco vynalézal, byl by to pravděpodobně stroj času, abych všechno hezky stíhal a mohl se při tom ještě hezky vyspat a nebo lék, který by dokázal vyléčit všechny nemoci, a všichni lidé by tak mohli žít plnohodnotný život.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Ve svém volném čase se snažím především přijít na jiné myšlenky, k čemuž mi napomáhá především sport. V rámci programu DofE jsem se začal věnovat fitness, které mě natolik pohltilo, že jsem si koncem bronzové úrovně udělal i trenérský certifikát a nyní občas trénují své kamarády, a motivují je k tomu, aby dělali něco pro své zdraví. V rámci školního debatního klubu se účastním spousty debat, díky kterým získávám mnohé zkušenosti, znalosti a občas potkám i zajímavé lidi. Baví mě věci plánovat, což se uplatní v rámci školního senátu nebo týmu České středoškolské unie, nepohrdnu zajímavou knihou, hlavně klasickou britskou literaturou a rád trávím čas se svými kamarády nad šálkem dobré kávy a nebo procházkou mezi vinohrady při západu slunce.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.