Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a stážistkami a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.

Valentýna M., 18 let

fotografie studenta
Stáž: Osvojování emočních slov u dětí
Ústav: Psychologický ústav AV ČR, v. v. i.
Škola: Církevní gymnázium Plzeń


1. Proč jste se přihlásili do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co vás zaujalo na této stáži?
Od předškolního věku se s nadšením učím cizím jazykům. Na tomto projektu mě zaujala možnost nahlédnout do samotných počátků vývoje jazyka mateřského. Když člověk pochopí, jak k takovému procesu dochází, lépe se pak odvozují souvislosti, které jsou následně využity ke zlepšení výuky jazyka.
Pracovat a vzdělávat se nad rámec středoškolské výuky je dle mého názoru to nejlepší, co student s ambicemi do budoucna může v mém věku udělat.

2. Představte si, že jste vynálezci – co byste vynalezli a proč?
Zpomalovač času. Znáte takové ty chvíle, které si zkrátka přejete, aby mohly trvat trochu déle? Koupání u vodopádů v Austrálii, sledování západu Slunce na Kilimandžáru nebo shledání s blízkými... Dle mého názoru by stálo za to, moci si užívat těchto okamžiků o trochu déle.

3. Vaše záliby, koníčky:
Miluji sport, cestování a hudbu. Dlouhá léta jsem cvičila gymnastiku, nyní se věnuji např. aerobiku či posilování. Neexistuje asi jediná země, kam bych se nechtěla podívat. Ráda poznávám novou kulturu, nové lidi a místa. Jednou bych chtěla objet celý svět. Hudba je pro mě relaxace, oproštění od reality. Je to něco, co mi vždy zaručeně zvedne náladu. Ty nejlepší zážitky mám každoročně z koncertů.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.