Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a stážistkami a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.

Lída K., 19 let

fotografie studenta
Stáž: Bayesovská síť jako mozek umělé inteligence
Ústav: Ústav teorie informace a automatizace AV ČR, v. v. i.
Škola: Gymnázium Budějovická


1. Proč jste se přihlásili do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co vás zaujalo na této stáži?
Otevřené vědy jsem se účastnila i tento rok. Stáž se mi líbila a přinesla mi toho mnoho nového, takže jsem se rozhodla zkusit to i letos.

2. Představte si, že jste vynálezci – co byste vynalezli a proč?
Rozhodně bych chtěla vynaleznout něco, co by pomáhalo. Ať už lidem, nebo zvířatům. Každopádně potřebuji za svojí prací vidět smysl, takže kdybych vynalezla něco naprosto nepraktického a nepoužitelného, asi by mě to nijak netěšilo. Velký rozvoj a potenciál teď vidím právě v IT a myslím si, že rozšiřováním znalostí z tohoto oboru se nedá nic zkazit, naopak to může přispět k vynalezení aplikací, nástrojů, atd., které mohou lidem velmi ušetřit práci.

3. Vaše záliby, koníčky:
Ráda cestuji a poznávám všechno nové. Hodně se ptám a jsem dost zvídavý člověk. Baví mě učit se nové věci. Od února se učím hrát na kytaru, ale hraju i na klávesy a na flétnu. Co se sportu týče, tančím zumbu a ráda chodím do hor.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.