Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a stážistkami a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.

Michaela M., 17 let

fotografie studenta
Stáž: České literární osobnosti jinak aneb Máte pocit, že o nich víte vše?
Ústav: Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i.
Škola: Gymnázium bratří Čapků


1. Proč jste se přihlásili do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co vás zaujalo na této stáži?
Myslím si, že mi projekt Otevřené vědy může do života a hlavně budoucího studia přinést spoustu užitečných znalostí a zkušeností. Dostanu zde příležitost rozšířit své znalosti z hodin češtiny a můžu se do fascinujících vod české literatury ponořit ještě hlouběji, než kdy dřív.

2. Představte si, že jste vynálezci – co byste vynalezli a proč?
Nezničitelné obálky knih. Mohla bych si tak poklidně užívat čtení knih na jakémkoliv místě s jakkoliv plnýma rukama, bez obav z natrhnutí, polití nebo jiného poškození obalu knihy a ještě si držet kávu v druhé ruce. Už bych se nemusela trápit zlomenou páteří papírových obalů, déšť už by také nebyl překážkou a knihy by se daly nosit v plátěných taškách bez možnosti promočení.

3. Vaše záliby, koníčky:
Ráda studuji jazyky, převážně angličtinu, češtinu a nově i latinu. Má oblíbená kniha je Proměna od Franze Kafky i když spíš než existencionalismus preferuji romantismus a jeho tragické tendence zaměřující se na rozvoj jedinečného hrdiny. Mimo školu se také věnuji sportu, nejraději mám lezení a tanec.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.