Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Jessica Anna R., 18 let

fotografie studenta
Stáž: Popularizace geovědních oborů na sociálních sítích a akcích pro veřejnost
Ústav: Geofyzikální ústav
Škola: Gymnázium Botičská


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Otevřená věda mi přijde jako skvělý projekt, který spojuje vědce a studenty s nadšením pro vědu. Tuto stáž považuji jako skvělou zkušenost a příležitost při studiu. Toto téma mi přijde velice zajímavé a ráda bych se mu věnovala na sto procent.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Je to velmi náročná otázka a nemyslím si, že bych na ni neměla odpověď. Na druhou stranu na kvalitní odpověď potřebuju nabýt poznání, zkušeností a dovedností. Neboť žádnému významnému inovátorovi se nezrodil nápad za noc nebo týden. Potřeboval vnímat okolí, získat vědomosti a mít originální vizi. A doufám, že alespoň část těchto dovedností získám na této stáži za podmínek mého přijetí.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Moje záliby jsou velmi různorodé, ráda cestuji, sportuji a žiji aktivní život, který kvůli momentální situaci není zcela možný. Na druhou stranu jsem si uvědomila, že bych se v budoucnu ráda věnovala vědě a při vysokoškolském studiu možná mikrobiologii.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.