Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a stážistkami a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.

Roman B., 18 let

fotografie studenta
Stáž: Zpracování dat z Observatoře Pierra Augera
Ústav: Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.
Škola: Gymnázium Čakovice


1. Proč jste se přihlásili do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co vás zaujalo na této stáži?
Chci se co nejvíce vzdělat v oborech, které mě zajímají. Nejvíce se člověk podle mě naučí v menší skupině nebo sám s lektorem. A také si pochopitelně chci osahat výzkum a výpočty v praxi. Tato stáž obsahuje fyziku a programování, což jsou moje dva největší zájmy (a týká se vesmíru, o který jsem se vždy zajímal). Fakt, že bych mohl analyzovat reálná data z observatoře, tomu jen dodává atraktivitu.

2. Představte si, že jste vynálezci – co byste vynalezli a proč?
Možná něco, co by v sobě uchovalo teplo školní učebny než se třída vyvětrá a po větrání by to zase ohřálo místnost. Ztráty by asi byly obrovské, ale je to hezká představa. Kdyby ztráty nebyly tak velké, topit by se mohlo minimálně.

3. Vaše záliby, koníčky:
Karate, příležitostně plavání, Rubikovy kostky, v menší míře četba, hra na kytaru. Několikrát jsem dobrovolně navštívil galerii a užil si některé styly 20. století, ale mám nulové znalosti.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.