Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Andrea Barbora V., 20 let

fotografie studenta
Stáž: Proteinové inženýrství
Ústav: Biotechnologický ústav
Škola: Gymnázium Voděradská


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Projekt mi doporučila známá pracující v jednom z ústavů Akademie věd ČR, a protože mě to velmi nadchlo, neváhala jsem a přihlásila se.
Na této stáži mě zaujala možnost získání vědomostí ohledně práce ve vědecké laboratoři a vyzkoušení si moderní vybavení na vlastní kůži.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Kdybych byla vynálezce, ráda bych vymyslela způsob, kterým by mohla i dospělým lidem s větší pravděpodobností znovu dorůst odumřelá chrupavka v kloubech, jako se to děje u dětí. Chtěla bych vymyslet právě tohle, protože pokud se stane, že vám odumře část chrupavky, neexistuje žádná možnost stoprocentního uzdravení, takže můžete podstoupit operaci zcela zbytečně.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Ve volném čase čtu knihy, hlavně fantasy, ale poslední dobou mě zaujala i science-fiction, protože se mi líbí představovat si, že veškeré vymoženosti, které v ní existují, by jednoho dne mohly existovat i v našem reálném světě. Dále hraji beach volejbal, scuba diving a celkově mě velmi baví sport.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.