Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Anna T., 19 let

fotografie studenta
Stáž: První republika pod lupou
Ústav: Ústav státu a práva
Škola: Gymnázium, Lovosice, Sady pionýrů 600, příspěvková organizace


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Odpovím velmi jednoduše, prostě miluji historii, ano dovoluji si použít tak silná slova, protože je to pravda, a když jsem zjistila, že Akademie věd ČR poskytuje stáže i v humanitních oborech, neváhala jsem ani minutu a rozhodla jsem se, že si tuto příležitost nenechám ujít. A proč přesně tuto stáž? Zaujala mě a já si řekla proč to nezkusit, když mě toto téma zajímá a mohlo by mi otevřít potenciální dveře do mé budoucnosti.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Budu upřímná, pro mě je to velmi těžká otázka, protože nevím. Nevím, co bych vymyslela, ale určitě by to souviselo láskou, pokorou a přátelstvím, takže asi by se jednalo o stroj na řešení světových problémů, abychom mohli všichni na světě být milováni, být pokorní a přátelští. Svět potřebuje pročistit od lidí, kteří jsou sobečtí, nepříjemní a nepřátelský. Přece jen abychom se mohli posouvat dál, musíme na to mít prostor a ten věčnými hádkami a nepřátelstvím nevzniká.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Mojí hlavní zálibou je studium historie a debaty o ní, protože podle mě je velmi důležité historii brát nejen z jednoho úhlu pohledu, ale snažit se pochopit všechno, co se stalo a předejít tak chybám, které už by se neměli opakovat, ale nebudou se opakovat jen v případě, kdy každý bude vědět, že už je někdo před nimi udělal. Ostatní záliby jsou čtení knih, psaní povídek a mluvení s přáteli.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.