Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Antonín M., 21 let

fotografie studenta
Stáž: Etika a filosofie umělé inteligence
Ústav: Ústav informatiky
Škola: Gymnázium Opatov


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Chtěl bych si vyzkoušet práci v akademickém prostředí, jetě předtím než nastoupím na vysokou školu. Překvapil mě velmi široký výběr stáží. Dokázal jsem najít stáže v oborech, které mě opravdu zajímají.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Kdybych byl vynálezce, zhotovil bych funkční fúzní reaktor. Lidstvo sní o čisté a neomezené energii několik desetiletí. Čistá energie by nám pomohla vyřešit zásadní problémy naší civilizace - např. akcelerující změna klimatu. Stále dnes ne všichni lidé mají přístup k elektrické energii. Domnívám se, že při zprostředkování energie více lidem a snížení celkových nákladů akceleruje dále technický pokrok a rozkvět naší civilizace.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Baví mě 3D modeling s 3D tiskem, sleduju nové technologie a hlavně se vždy snažím zjistit, jak věci fungují. To mě pobídlo ke studování a využití technické analýzy na finančních trzích. Co se zdraví týče, miluju jízdu v terénu na kole a posilování s vlastní vahou.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.