Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a stážistkami a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.

Martin K., 19 let

fotografie studenta
Stáž: Kationty – klíčové prvky pro život eukaryotních buněk
Ústav: Fyziologický ústav AV ČR, v. v. i.
Škola: Gymnázium a SOŠPg Čáslav, Masarykova 248


1. Proč jste se přihlásili do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co vás zaujalo na této stáži?
Do projektu Otevřená věda AV ČR jsem se přihlásil, jelikož mám zájem vyzkoušet si na vlastní kůži obor, který mě baví, který bych rád studoval na vysoké škole a v budoucnu dělal na profesní úrovni. Na stáži mě zaujalo především téma, které patří mezi mé hlavní záliby. Velmi rád bych si stáž zkusil, a získal tak velké praktické zkušenosti a nové znalosti.

2. Představte si, že jste vynálezci – co byste vynalezli a proč?
Kdybych byl vynálezce, chtěl bych vynalézt rozhodně něco, co by ulehčilo působení a život lidstva na planetě. Rád bych vynalezl především způsob, jakým bychom mohli léčit různé nemoci nebo jakým zefektivnit produkci plodin atd.

3. Vaše záliby, koníčky:
Mezi mé hlavní záliby patří biologie a chemie, ale nestraním se ani jiným přírodovědným oborům. Kromě vědy se ve volném čase rád věnuji programování ve webových jazycích (zejména PHP), rád sportuji (především lyžování, snowboarding, lední bruslení, volejbal, horská turistika, společenské tance) a rád také hraji na kytaru.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.