Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Monika H., 20 let

fotografie studenta
Stáž: Zkoumání interakce protinádorových chemoterapeutik s cílem vyhledání možného synergismu
Ústav: Mikrobiologický ústav
Škola: Gymnázium Mimoň


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR jsem se přihlásila, jelikož jsem chtěla získat odbornou praxi a naučit se pracovat ve výzkumné laboratoři. Také si myslím, že to může být zajímavá zkušenost, jež se dobře promítne na přihlášce na vysokou školu.
Stáž mě zaujala díky možnosti velice překvapivého výsledku. Zkoumání interakce protinádorových chemoterapeutik je velmi zajímavý projekt, u kterého nejsem schopna předpovídat průběh, ale na konci můžu dojít k opravdu přínosným výsledkům. Líbí se mi představa, že pracuji na něčem, co by mohlo být přínosné pro okolí.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Spousta lidí v mém okolí se skvělými nápady není schopna své vynálezy dobře popsat, proto bych vynalezla promítačku myšlenek. Jednalo by se pravděpodobně o čip, který by umožnil člověku promítnout jeho myšlenky v 3D modelu. Vše by se ukládalo a člověk by si mohl kdykoli své staré myšlenky otevřít a jakkoli je přetvořit.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Mým největším koníčkem jsou adrenalinové sporty. Také moc ráda cestuji, hlavně tedy do hor. Mojí oblíbenou destinací je Rakousko.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.