Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Zora Z., 19 let

fotografie studenta
Stáž: Nanočástice jako nosiče léčiv
Ústav: Mikrobiologický ústav
Škola: Gymnázium Josefa Jungmanna


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Myslím, že tento projekt je velmi přínosný. Můžu si zde vyzkoušet své znalosti a poznatky z gymnázia, a zároveň se zde dozvědět spoustu nových věcí.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Asi bych se pokusila vynalézt něco, co by pomohlo větší skupině lidí - např.: lék na rakovinu, cukrovku 2. typu, AIDS. Ještě mě napadá, že bych se pokusila vymyslet věc, která by odstraňovala plasty i mikro plasty z oceánů. Dalším krokem by bylo vymyslet, jak tyto plasty šetrně ničit.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Mezi mé záliby patří matematika, biologie, chemie. Dále mě baví čtení knížek různých žánrů, sledování seriálů a filmů, malování a vytváření všelijakých kreativních projektů - háčkování, paličkování, vyrábění ozdob atd. Občas si jdu i zaběhat nebo zacvičit.Mezi mé záliby patří matematika, biologie, chemie. Dále mě baví čtení knížek různých žánrů, sledování seriálů a filmů, malování a vytváření všelijakých kreativních projektů - háčkování, paličkování, vyrábění ozdob atd. Občas si jdu i zaběhat nebo zacvičit.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.