Stáže pro středoškoláky

Přehled stáží Akademie věd ČR pro středoškolské studenty v roce 2023
Vědní oblast
Místo
Obor
Ústav AV ČR
Hlavní město PrahaLékařské vědy

Spinal Cord Regeneration and Brain Plasticity

LEKTOR STÁŽE Mgr. Anda Cimpean
DOBA TRVÁNÍ 12 měsíců
POČET HODIN STÁŽE ZA MĚSÍC 8
MÍSTO STÁŽE Vídeňská 1083, 142 20 Prague 4
POZNÁMKA: Internship in English, Spanish or Romanian language
We are a neuroscience research department and we focus on regeneration and plasticity in the central nervous system. The internship will consist of getting in touch with the neuroscience community and of getting familiar with neuroscience techniques, critical thinking and data analysis. The student will have the opportunity to join a wonderful department next to many young and friendly researchers.
STÁŽISTÉ Lucie Kenai Miketová, Eliška Simmerlová
Hlavní město PrahaPopularizace vědy

Věda je zábava aneb hledáme animátora popularizačních akcí pro děti

LEKTOR STÁŽE Mgr. Petr Caletka
DOBA TRVÁNÍ 12 měsíců
POČET HODIN STÁŽE ZA MĚSÍC 8
MÍSTO STÁŽE Vídeňská 1083, 142 20 Praha 4
Jsi kreativní? Máš originální a vtipné nápady? Baví tě práce s dětmi a organizovat různé akce? Pak hledáme právě Tebe!:) Do PR týmu ÚEM AV ČR hledáme stážistu/stážistku na pozici animátora dětských popularizačních programů. Budeš se podílet na jejich tvorbě, propagaci i vlastní realizaci. Co bys měl(a) znát a umět? Být časově flexibilní, spolehlivý a komunikativní. / Mít týmového ducha a nadšení pro práci s lidmi. / Ovládat umění komunikace s dětmi i rodiči. / Mít prokazatelné předchozí zkušenosti s organizací dětských akcí. Splňuješ všechny výše uvedené požadavky na danou stáž? Tak neváhej a přihlas se! Těšíme se na Tebe.:)
STÁŽISTÉ Jiří Chramcov, Eliška Kramářová

FAQ Nejčastější otázky

Na kolik stáží se můžu přihlásit?

Můžeš si podat více přihlášek na různé stáže. Docházet však můžeš pouze na jednu stáž.

Co když budu přijat na více stáží?

Nemohou tě vybrat na více stáží současně, protože hned jak si tě vybere jeden lektor na svou stáž, tak ostatním lektorům zmizíš z výběru.

Kdy se dozvím, jestli jsem byl/a přijat/a?

Přihlašování na stáže je možné pouze do 30. listopadu. Poté si lektoři budou z přihlášek vybírat nejvhodnější adepty na svou stáž. Výsledek o přijetí nebo nepřijetí na stáž se dozvíš do konce roku 2022.

Jaké reference mám přiložit k přihlášce?

Reference přikládat nemusíš, ale pomáhají lektorům při rozhodování, koho na stáž ze všech uchazečů nakonec přijmou. Reference mohou být např. diplomy, certifikáty, potvrzení o účasti v SOČ a olympiádách, doporučující dopisy od pedagogů apod. Prostě všechno, čím se chceš pochlubit.

Jakou musím mít úroveň znalostí, abych se mohl přihlásit?

Předpoklady jsou někdy uvedeny v anotaci stáže. Většinou lektoři neočekávají žádné zvláštní znalosti. Rozhodující je chuť vyzkoušet si něco nového a učit se. Stáže Otevřené vědy jsou příležitostí pro studenty středních škol a gymnázií, jak získat odbornou praxi. Do motivačního dopisu můžeš napsat, o co konkrétně se zajímáš, co by ses chtěl na stáži naučit nebo proč tě dané téma zajímá. 

Můžu se přihlásit, i když budu příští rok maturovat a dokončím střední školu?

Ano, můžeš.

Probíhají stáže i o prázdninách?

Ano, stáže běží po celý rok, tedy i o prázdninách v červenci a srpnu. Vždy ale záleží na konkrétní dohodě s lektorem stáže o tom, jak stáž bude probíhat. Stáže mohou probíhat i formou online diskuzí a studia literatury v kombinaci s docházkami do terénu nebo na pracoviště Akademie věd ČR.

Co mám napsat do životopisu?

Na rady a tipy, jak napsat životopis, se podívej třeba TADY.