Startuje osmá řada NEZkreslené vědy

NEZkreslená věda, oblíbený animovaný seriál Akademie věd ČR, odstartoval 13. ledna 2023 již osmou řadu. Pro diváky je připraveno sedm nových dílů, které vznikly ve spolupráci s vědci z pracovišť Akademie věd ČR. Jednotlivé epizody zábavnou formou představují aktuální témata i vědecké evergreeny.

První díl osmé řady s názvem 1993 přibližuje historické souvislosti vzniku samostatného českého státu. Jeho odborným garantem je vedoucí Oddělení moderních transnacionálních a intelektuálních dějin Historického ústavu AV ČR doktor Emil Voráček.

Celou osmou sérií budou opět provázet hlasy herecké manželské dvojice – Barbory Hrzánové a Radka Holuba a nezaměnitelné ilustrace výtvarnice a režisérky Markéty Smolíkové Kubátové. Autorkou scénáře je Lucia Krajánková.

V premiéře se diváci mohou na nové díly osmé řady těšit vždy každý měsíc na YouTube Otevřené vědy, kde najdou také všechny díly z předešlých sedmi sérií. Ani v osmé řadě nebudou chybět anglické titulky a české titulky pro neslyšící diváky.

Seriál, jehož jednotlivé epizody zveřejníme v následujícím půl roce, bude pokrývat zajímavá témata napříč vědními obory. Dozvíte se více o biologii, historii, ekonomii, matematice, fyzice i technice. Nová řada NEZkreslené vědy tematicky vychází z výzkumných programů Strategie AV21 a vznikla v roce 2022 ve spolupráci se společností MAUR film.

1993c