NEZkreslená věda odstartovala sedmou řadu. Představuje opět aktuální témata i vědecké evergreeny

NEZkreslená věda, oblíbená série naučného seriálu Akademie věd ČR, odstartovala 10. ledna 2022 již svou sedmou řadu. V sedmi zcela nových dílech, které budou mít premiéru každý měsíc od ledna do července, opět zábavnou formou představí vědecká témata, o kterých byste chtěli a měli vědět víc.

První díl sedmé řady, Viry a epidemie, reflektuje stále velmi aktuální téma virových onemocnění. Jeho garantem je profesor Daniel Růžek z Biologického centra AV ČR, který se svým týmem z Laboratoře arbovirologie například také úspěšně otestoval látku účinkující proti viru Zika nebo proti viru klíšťové encefalitidy.

I sedmou řadou budou provázet nezaměnitelné hlasy herecké manželské dvojice – Barbory Hrzánové a Radka Holuba, výtvarného zpracování a režie se opět ujala výtvarnice Markéta Smolíková Kubátová, autorkou scénáře je scenáristka Lucia Krajánková.

V premiéře se diváci mohou na nové díly sedmé řady těšit vždy každé druhé pondělí v měsíci na YouTube Otevřené vědy, kde najdou také starší díly z předešlých šesti sérií. Ani v sedmé řadě nebudou chybět titulky pro neslyšící a anglicky mluvící diváky. Seriál, jehož jednotlivé epizody zveřejníme v následujícím půl roce, bude opět pokrývat zajímavá témata napříč vědními obory. Dozvíte se více o historii, ekonomii, fyzice i technice. Nová řada NEZkreslené vědy opět vychází z výzkumných programů Strategie AV21 a vznikla v roce 2021 ve spolupráci se společností MAUR film.

Připravila: Marta Dlouhá