stáže pro studenty

Již od roku 2005 se zaměřujeme na podporu talentovaných studentů se zájmem o vědu. Našim cílem je umožnit pražským i mimopražským studentům získat cenné zkušenosti z vědecké praxe, motivovat středoškolské studenty k vysokoškolskému studiu ve vědních oblastech a následně k volbě vědecké profesní dráhy. Zároveň studenty vzděláváme a zapojujeme do činnosti ústavů Akademie věd ČR. Přihlašování na stáže pro rok 2021 bude spuštěno letos na podzim.

student
smouha

Nabídka stáží

V rámci Otevřené vědy nabízíme každoročně více než 100 stáží z nejrůznějších vědeckých oborů od fyziky, chemie, biologie, přes techniku, geologii, IT až k historii, sociologii, filozofii a mnoha dalším. Na podzim zde najdeš nabídku témat na rok 2021.

Kraj
Obor
Hlavní město Praha Popularizace vědy

3.29.02 Popularizace geovědních oborů na sociálních sítích a akcích pro veřejnost

LEKTOR STÁŽE Mgr. Petr Brož, Ph.D.
INSTITUCE Geofyzikální ústav
DOBA TRVÁNÍ 12 měsíců
POČET HODIN STÁŽE ZA MĚSÍC 8
POZNÁMKA: Obor stáže: PR a marketing ve vědě. Stáž je určena pro 1 - 2 studenty / studentky.
Chceš zjistit, co obnáší informování veřejnosti o výsledcích vědecké práce a příprava příspěvků na web a sociální sítě? Pojď si vyzkoušet, jak lze převést komplikovanou řeč vědeckých studií do zajímavého článku. Nebo si rád/a hraješ s grafickými programy či se s nimi chceš naučit pracovat? I pro tebe máme místo. Pojď nám pomoci vytvářet upoutávky pro sociální sítě, letáky či krátké klipy z akcí, které připravujeme pro veřejnost. K tomu se dozvíš spoustu informací o sopkách, zemětřeseních a Zemi vůbec. Baví tě komunikovat, jsi kreativní a věda ti přijde cool? Tak zmáčkni tlačítko Přihlásit se!
Hlavní město Praha Popularizace vědy

3.29.04 Popularizace youtubového kanálu Zvěd

LEKTOR STÁŽE BcA Amálie Kovářová
INSTITUCE Středisko společných činností
DOBA TRVÁNÍ 12 měsíců
POČET HODIN STÁŽE ZA MĚSÍC 8
POZNÁMKA: https://www.youtube.com/channel/UCSdBcledu1eAmreZJWbQbDw?view_as=subscriber
Baví tě sociální sítě a zajímá tě věda? Tak to pro tebe máme jedinečnou příležitost - staň se součástí týmu, který vytváří popularizačně vědecký projekt Zvěd. Ukážeme ti, jak se píše scénář, jak se natáčí věda, jak probíhá postprodukce a kam všude se pak výsledné video může dostat. Zapojíme tě do týmu jako plnohodnotného člena, který bude mít na starosti naše sociální sítě a propagaci našich videí. Není potřeba mít tunu zkušeností, vše tě rádi naučíme. Jsme otevřeni i následné dlouhodobé spolupráci. #sledujzveda

Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi letošními stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy. Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Tadeáš B., 17 let

fotografie studenta Bednarz Tadeáš

Stáž: 3.29.03 Je důležité mít dobré popularizátory vědy: proč se to neučit již teď !
Škola: Gymnázium a Obchodní akademie Orlová, p. o.

Další informace

Diana B., 17 let

fotografie studenta Bergerová Diana

Stáž: 1.22.01 Dynamika dynamických systémů
Škola: AG Štěpánská

Další informace

Jindřich B., 19 let

fotografie studenta Bouška Jindřich

Stáž: 1.15.16 Konstrukce laditelných zdrojů bílého světla
Škola: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická, České Budějovice, Dukelská

Další informace

Číst další

FAQ Nejčastější otázky

Na kolik stáží se můžu přihlásit?

Můžeš se přihlásit, na kolik stáží chceš, ale chodit pak můžeš jen na jednu stáž.

Co když budu přijat na více stáží?

Na více stáží najednou Tě vybrat nemůžou, protože hned, jak si tě vybere jeden lektor, ostatním lektorům zmizíš z výběru.

Kdy se dozvím, jestli jsem byl/a přijat/a?

Přihlašování na stáže je možné až do 30. listopadu. Poté si lektoři budou z přihlášek vybírat své stážisty. Výsledek se tedy dozvíš v druhé polovině prosince.

Co mám přiložit jako reference k přihlášce?

Reference přikládat nemusíš, ale určitě pomohou lektorům při rozhodování, koho si na stáž vybrat. Můžou to být diplomy, certifikáty, doporučující dopis od učitele a další. Prostě všechno, čím se chceš pochlubit.

Jakou musím mít úroveň znalostí?

Stačí, pokud máš o téma stáže zájem a jsi připraven/a si spoustu nových věcí vyzkoušet a naučit se je. Všechny stáže jsou pro žáky středních škol a gymnázií a lektoři s tím počítají. Do motivačního dopisu můžeš napsat, o co konkrétně se zajímáš nebo čemu se věnuješ a na jaké úrovni.

Můžu se přihlásit, i když budu příští rok maturovat a dokončím střední školu?

Ano, můžeš.

Probíhají stáže i o prázdninách?

Ano, stáže běží i v červenci a srpnu. Ale pokud by pro Tebe a lektora bylo obtížné najít v létě společný termín, můžeš si chybějící stáž nahradit třeba v září.

Co mám napsat do životopisu?

Na rady a tipy, jak napsat životopis, se podívej třeba TADY.