Akademie věd ČR

Buď hrdinou své doby!

Hledáme LEKTORY VĚDECKÝCH STÁŽÍ pro rok 2021.

INSPIRUJTE, MOTIVUJTE, VZDĚLÁVEJTE mladší generaci! Připravte s námi STÁŽE pro středoškoláky.

Máte nápad, téma, činnost, které byste rádi svěřili někomu, kdo má svěží pohled na věc, rád nad věcmi hloubá a pokládá zajímavé otázky? Nadaní středoškoláci takoví jsou! Pomozte nám najít novou generaci vědy!

Sami si vyberete nejvhodnější adepty na svou stáž - na základě přihlášky, motivačního dopisu a doporučení.
Od ledna do prosince 2021 se pak mohou stát posilou vašeho vědeckého týmu.

 

Nadaní středoškoláci se rozhodují, kam povede jejich další vzdělání a kariéra, rádi zkouší nové věci, objevují nové cesty a jsou zvídaví. Pamatujete? Možná jste byli stejní! Říká se, že každý dobrý žák má svého skvělého učitele. Věříme, že každý vědec by rád měl své následovníky, kteří v budoucnu možná jeho bádání posunou zase o kousek dál. 

Buď hrdinou své doby! Buď lektorem Otevřené vědy!

Chcete vědět, jak napsat anotaci stáže? Inspirujte se ...

Chcete poznat středoškoláky? Seznamte se...

Chcete vědět do čeho jdete? Přečtěte si podrobnosti...

faq Nejčastější otázky

Jak můžu nabídnout stáž?

Registrujte svou stáž v Databázi stáží, kde uvedete základní informace k tématu a krátkou anotaci.

Můžu nabídnout více témat stáží?

Ano, můžete. Každé téma je však nutné zaregistrovat zvlášť vyplněním nového formuláře.

Jak se dozvím, kdo se na stáž přihlásil?

Studenti se mohou na stáže hlásit během měsíce listopadu. Začátkem prosince pak od organizátorů obdržíte přihlášky od všech zájemců najednou.

Kdo se může na stáže přihlásit?

Stáže jsou určeny pro studenty všech ročníků středních škol. Škola se musí nacházet v České republice. 

Kolik studentů si můžu vzít na stáž?

Na jednu stáž si můžete vybrat jednoho nebo až tři stážisty, kteří budou stáž navštěvovat společně a pracovat jako tým. Nemusí se společně setkávat fyzicky, ale pouze tematicky v rámci jedné stáže.

Podle čeho si mám stážisty vybrat?

Od každého studenta dostanete životopis, motivační dopis, případně i další doporučení, podle kterých si můžete vybrat své budoucí stážisty. Doporučujeme se orientovat hodně podle motivačního dopisu. Pokud váháte a nebude si jisti výběrem nejvhodnějšího kandidáta, můžete se obrátit na nás, rádi Vám poradíme. Případně je vhodné se obrátit na reference, které student uvede (rodič, pedagog).

Jak bude stáž probíhat?

Stáž bude probíhat pod Vaším přímým vedením, buďto na Vašem pracovišti AV ČR nebo v terénu. Stáž by měla proběhnout (osobně/fyzicky) alespoň jednou měsíčně, v rozsahu minimálně 8 hodin/ měsíc. Vše ale samozřejmě záleží na Vašich časových možnostech a dohodě se studenty. Vhodné je účast na pracovišti doplnit například online konzultacemi či výzkumem v terénu. Stáže probíhají od ledna do prosince, každý měsíc, včetně letních prázdnin.

English speaking lecturer?

The internship can take place in English. You will offer the topic of the internship and its annotation in English, and the registered candidates will take into account that the entire internship will be conducted in English.

More information...

Máte-li další otázky, neváhejte se obrátit na koordinátorku stáží Otevřené vědy: Zuzana Všetečková: vseteckova@ssc.cas.cz.