Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi letošními stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Patrik K., 19 let

fotografie studenta Kašpárek Patrik

Stáž: 1.22.01 Dynamika dynamických systémů
Škola: Katolické gymnázium Třebíč


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Do projektu Otevřená věda jsem se přihlásil, jelikož jsem chtěl vyzkoušet vědu z první ruky. Přestože mne zajímá matematika, tak jsem zatím neměl příležitost se dlouhodobě věnovat určitému tématu. Tuto stáž jsem si vybral, jelikož mne zajímá jak jde matematika aplikovat na reálné situace.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Nad touto otázkou mnohdy přemýšlím a jedna z odpovědí je, že bych chtěl vynalézt vysokoteplotní supravodič. Je to jedno z těch věcí, která by pro lidstvo otevřela nové cesty a nepředstavitelný pokrok. Tato odpověď mi ale připadá obyčejná, a proto mi jako lepší odpověď připadá Karburátor z Továrny na absolutno.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Mezi mé záliby patří sledování čtení knih, sledování filmů a seriálů a ždibec politiky. V poslední době se ve volném čase snažím postavit funkční mlžnou komoru.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.