Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi letošními stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Natálie K., 18 let

fotografie studenta Krečmerová Natálie

Stáž: 1.02.01 Jsou současné astrometrické katalogy připraveny na mezihvězdné lety nadsvětelnou rychlostí?
Škola: Gymnázium PORG Ostrava


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Do projektu Otevřená věda Akademie Věd ČR jsem se přihlásila, jelikož bych si ráda vyzkoušela tu ,,pravou" výzkumnou práci v oblasti chemie a astronomie. Právě astronomie byla vždy mým koníčkem a v kombinaci s chemií vytváří skvělou kombinaci.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Kdybych byla vynálezcem, pravděpodobně bych zkoumala a vynalezla co nejvíce přesný přístroj, který by analyzoval elektromagnetickou radiaci, kterou vyzařují objekty ve vesmíru, což by nám pomohlo poodhalit historii a způsob fungování celého vesmíru.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Mezi mé záliby patří chemie, čtení knih různých žánrů (nyní jsem přečetla velice zajímavou knihu We Have No Idea - A guide to the unknown universe), cizí jazyky (v budoucnu bych se ráda naučila francouzštinu), kreslení a malování (instagram: @nataliekrecmerovart) či historie umění.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.