Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi letošními stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Karolína F., 19 let

fotografie studenta Fárníková Karolína

Stáž: 2.08.12 Molekulové modelování astrochemických procesů
Škola: Gymnázium PdC Tábor


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Do projektu Otevřená Věda se hlasím už podruhé. Poprvé to bylo na téma Molekulové modelování atmosférických procesů a celkově se mi moc líbila, jak náplň samotné stáže, tak i přístup lektorky a celková atmosfréra. Taky jsem se už na konci minulého roku začala trochu zabývat modelováním astrochemických jevů a zaujalo mě to natolik, že jsem se rozhodla se přihlásit na stáž Molekulové modelování astrochemických jevů. Kromě toho, že je zajímavé to studovat pomocí různých výpočetních metod, tak je to zásadní pro pochopení chemie vesmíru - jaké procesy tam probíhají a jak k nim dochází, což jsou zajímavé otázky, na které bych ráda zjistila odpovědi.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
No, pravděpodobně bych se pokusila vynalézt buď stroj času, abych měla víc času na to všechno stíhat a taky se vyspat.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Tak kromě chemie chodím ve svém volném čase s kamarády na dramatiku, což je skvělý způsob odreagování, protože tam člověk nemusí tolik přemýšlet - tedy aspoň ne tím způsobem, jako ve škole nebo při stáži. Taky ráda sleduji filmy a seriály, případně si přečtu nějákou knížku - obvykle fantasy - nebo když se najde jednou za čas příležitost, tak si i ráda zalezu nebo se projdu v horách.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.