Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi letošními stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Michal H., 18 let

fotografie studenta Hložánek Michal

Stáž: 2.20.05 Polymerní nanovlákenné nosiče pro tkáňové inženýrství kůže
Škola: Gymnázium Jana Nerudy


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Je to jedna z mála příležitostí, jak se může student dostat více na vědecká pracoviště. Na Vašem projektu mě zaujala možnost konkrétního praktického využití v širokém okruhu oborů. Také si myslím, že máme v České republice dlouhodobou tradici použití a práce s nanovlákny a že má tento obor velký potenciál rozvoje v budoucnosti.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Vynalezl bych ideální zdroj obnovitelné energie. Elektrická energie je v dnešní době nepostradatelná a je využitelná skoro ve všem. S dostatkem energie by se mnohá odvětví rozvíjela rychleji a výzkum by se mohl soustředit na něco jiného. Na druhou stranu se dnes obnovitelnými energiemi zabývá mnoho institucí.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Rád tančím, sportuji, teď momentálně hraji americký fotbal. Také se učím hrát na kytaru. Když mám volný čas, rád ho trávím ve společnosti svých přátel.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.