Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi letošními stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Barbora W., 19 let

fotografie studenta Wallenfelsová Barbora

Stáž: 3.09.04 Propagace a popularizace vědy v Ústavu dějin umění
Škola: Parklane International School


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Moc se mi líbí ta příležitost pro studenty středních škol jít na stáž, která je časově ne tolik náročná, zybývá se opravdovým světem a poskytne cenné zkušenosti do zbytku života.
Přímo tuto stáž jsem si vybrala, jelikož mě doslova upoutala na první pohled, když jsem projížděla databází. Nejsem příliš dobrá v přírodních vědách a jednou bych chtěla aspirovat spíše směrem žurnalistiky, což je dost specifické a ne tak jednoduché získat nějakou představu širších možností zaměření. Mimo jiné jsem také velký fanoušek umění, s mamkou chodíme na výstavy tak často, jak můžeme a už pár let jsem i studovala dějiny umění jako předmět ve škole a to mne opravdu bavilo. Tahle stáž mi přišla jako úžasné spojení obou těchto oblastí.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Kdyby to bylo možné, tak asi hodinky s vodotryskem, abych pak mohla otočit karty, když by si někdo dělal srandu, že chce hodinky s vodotryskem. Asi by to nebylo dlouhodobé uspokojení bohužel, ale zy tu chvilku by to stálo.
A pokud by se mi to nepovedlo, tak bych se asi zaměřila více do končin kam, chtěli zabrousit už naši předci a Ikaros a vynalezla bych funkční náhradu křídel pro lidi, která by nebyla poháněla žádnými motory a tak by to mohl být ekologičtější způsob dopravy, alespoň na krátké vzdálenosti. Přeci jen ve vzduchu je více prostoru než na silnicích a také by to mohlo být rychlejší, jelikož by tam nebyly překážky jako kopce nebo zatáčky.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Ve volném čase maluju, kreslím, šiji a navrhuji šaty a celkově si užívám tvoření rukama. Ráda bluslím, jak už retro tak lední, tancuju nebo zpívám, obojí spíš jen v oblasti pokoje, jelikož jsem silně introvertní. Jsem také velký milovník knih, seriálů/filmů z devadesátek jako Přátelé nebo i dřívějších jako je Snídaňový klub nebo muzikálové hudby.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.