Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi letošními stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Michaela H., 18 let

fotografie studenta Hadačová Michaela

Stáž: 1.22.02 Systémy částic s periodickým chováním
Škola: Gymnázium Johanna Gregora Mendela


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Do projektu Otevřená věda jsem se přihlásila kvůli načerpání nových zkušeností, jak teoretických, tak praktických, kvůli možnosti vyzkoušet si už teď na střední, jaké to je být v roli vědce. Pro tuto stáž jsem se rozhodla , protože spadá do většinou středoškoláky nenáviděného oboru, mnou však milovaného - matematiky.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Vzhledem k tomu, že nejsem zrovna ranní ptáče, spíše noční sova, tak by se určitě hodil teleport nebo možnost zastavit čas. Mohla bych tak být vždy ve správnou chvíli na správném místě. Také by nebylo špatné vyřešit nějaký ze 7 problémů tisíciletí . Nuže člověk si může vymyslet cokoli, ovšem jestli to zvládne, je věc druhá.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Tak samozřejmě matematika a s ní fyzika. Dále také čtení knih (fantasy, sci-fi, populárně naučná literatura), fotografování, všemožné sporty a moji psíci.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.