Nezkreslená věda startuje svou pátou řadu

Aktuální témata i vědecké evergreeny, jak jste je dosud neviděli – totiž NEZkresleně! V průběhu roku 2020 se můžeme těšit na pátou řadu NEZkreslené vědy, která zahrnuje celkem 7 zcela nových dílů. Díly budou postupně zveřejněny na YouTube kanále a Facebooku Otevřené vědy. Pátá série odstartuje premiérovým dílem, který nese název Voda. Garantem prvního dílu je RNDr. Lenka Pivokonská, Ph.D., z Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR.

 

NEZkreslená věda je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům základních a středních škol.

 

NEZkreslená věda je podpořena z výzkumných programů Strategie AV21 . Garanty jednotlivých dílů jsou vědečtí pracovníci z ústavů Akademie věd ČR. Diváci všech věkových kategorií se mohou těšit na díly se zaměřením na přírodní, technické, humanitních i společensko-vědní obory, konkrétně: Voda, Barbaři, Kukátko do nanosvěta, Chytré materiály, Jak funguje internet?, Civilizační choroby a Nebojte se ekonomie. „Novinkou páté řady bylo pořízení českých a anglických titulků ke všem sedmi dílům. Série se tak stává přístupnou i skupině neslyšících a zahraničních diváků,“ uvádí manažerka projektu Marta Dlouhá. Celou řadou opět provází nezaměnitelný komentář Pavla Lišky v doprovodu ilustrací Tomáše Zacha. Nenechte si ujít pátou sérii NEZkreslené vědy, dozvíte se vždy něco navíc.

 

NEZkreslená věda vznikla v roce 2014. Předcházející čtyři série byly velmi úspěšné, v tuto chvíli mají na sociálních sítích více než 4 700 000 zhlédnutí. NEZkreslená věda je také ve formě DVD distribuována na základní a střední školy a další vzdělávací instituce, bývá pravidelně prezentována i na vzdělávacích a populárně naučných akcích Akademie věd České republiky.

 

Více informací najdete také na: 

Facebook: @otevrenaveda.czInstagram: #generacevedyYouTube: www.youtube.com/otevrenaveda