Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Zuzana B., 19 let

fotografie studenta
Stáž: Hledání nových typů RNA čepiček
Ústav: Ústav organické chemie a biochemie
Škola: Gymnázium, Praha 6, Arabská 14


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Chci získat zkušenosti ve vědním výzkumu a obohatit si své vědomosti. Zajímají mě přírodní vědy, proto jsem stáž hledala v této oblasti. Tato stáž mě zaujala, protože jsem před půl rokem četla o objevu, který učinil právě daný výzkumný tým, a již tehdy mi toto téma přišlo velmi zajímavé.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Ráda bych vynalezla látku, která by mohla pomoct při léčbě rakoviny nebo by ji úplně vyléčila. Moje babička umřela na rakovinu, takže vím, jak nepříjemná a zdlouhavá je léčba. Lék bych chtěla vyvinout proto, aby ostatní lidé s rakovinou nemuseli procházet tím, čím si prošla moje babička.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Ve svém volném čase se věnuji tanci a hře na klavír. Mám ráda sport, v zimě ráda lyžuji a jezdím na běžkách. Také se podílím na chovu včel, který je tradicí v naší rodině. Často poslouchám hudbu nebo čtu knihy. Ráda chodím do přírody a cestuji.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.