Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi letošními stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Štěpán T., 19 let

fotografie studenta
Stáž: Konstrukce automatické fotometrické kamery
Ústav: Astronomický ústav
Škola: Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou, příspěvková organizace


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Do projektu jsem se přihlásil na základě doporučení učitelky chemie, ale tato stáž mě zaujala poněkud více, neboť je střetem mých dvou hlavních oblastí zájmu.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Kdybych byl vynálezce, zaměřil bych se zcela jistě na výzkum v oblasti astronomie, neboť stále víme o vesmíru velmi málo. Rád bych vynalezl nějaký přístroj nebo filtr, který by byl snadno dostupný i pro amatérské astronomy a umožnil by pozorovat hvězdnou oblohu i ve dne (tj, dokázal by odfiltrovat sluneční záření a my bychom mohli pozorovat hvězdnou oblohu)

3. Tvoje záliby, koníčky:
Tak mé dva koníčky spojuje tato stáž - astronomie a editace videa (a obecně - práce s videem, natáčení, publikace,...). Když se zrovna nevěnuji ani jednomu z výše zmíněných, sportuji - a to hodně, možná někdy až moc. Nesportuji-li, snažím se maximálně věnovat své slečně.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.