Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a stážistkami a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.

Pavlína B., 18 let

fotografie studenta
Stáž: Experimentováním v EDU laboratoři tě naučíme kreativně učit chemii
Ústav: Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v. v. i.
Škola: Biskupské gymnázium


1. Proč jste se přihlásili do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co vás zaujalo na této stáži?
Do projektu jsem se přihlásila, protože bych mohla stáž využít jako téma do své ročníkové práce, kterou zpracováváme ve 3. ročníku. Tato stáž mě zaujala právě kvůli střetu dvou mých zálib, kterým bych se i do budoucna chtěla dále věnovat. Jedná se jak o práci s dětmi a jejich učení zábavnou formou, tak propojení s chemií, což je předmět, ve kterém bych se chtěla dále posouvat.

2. Představte si, že jste vynálezci – co byste vynalezli a proč?
Kdybych byla vynálezce, tak bych vynalezla obraceč času jako měla Hermiona ve filmech o Harrym Potterovi. Každý člověk se už někdy musel rozhodnout mezi dvěma akcemi, ale konaly se současně, takže tahle věcička by vyřešila problém. Samozřejmě by to nemusely být jen akce, ale jako Hermiona bychom to mohli používat ke vzdělávání. Mohli bychom být na více místech zároveň, takže by nám nic neuniklo.

3. Vaše záliby, koníčky:
Ráda sportuji — běhám, rekreačně plavu, jezdím na kole atd. Závodně se věnuji však jen hasičskému sportu, kde vedle svých tréninků trénuji i mladší děti. Navštěvuji též turistický kroužek Duha AZ, kde už druhým rokem dělám vedoucí a připravuji program pro děti a jezdím s nimi na tábory. Mám ráda i hudbu, ráda zpívám a hraji na příčnou flétnu.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.