Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Klára H., 20 let

fotografie studenta
Stáž: Jak objevit orient
Ústav: Orientální ústav
Škola: Gymnázium Brno-Bystrc, příspěvková organizace


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Tento projekt mě zaujal, protože je to příležitost, jak proniknout do výzkumu už na střední a rozšířit svoje obzory. Tato stáž mě zaujala pro svou aktuálnost a důležitost.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Nechtěla bych vynalézt něco, co by mohlo výrazně změnit či ovlivnit soudobou společnost. Bála bych se totiž lidské touhy po moci a toho, že by se vynález mohl dostat do špatných rukou a být zneužit. Proto bych chtěla vynalézt účinnou a levnou metodu, jak se zbavit především jednorázových plastů. Tímto bych chtěla zamezit jejich dalšímu šíření v přírodě a zároveň se zbavit těch, které tam už jsou.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Ve svém volném čase ráda čtu či sleduji filmy nebo seriály. Také mě baví šít, háčkovat nebo dělat cokoli jiného rukama. Minimálně o víkendu chodím do přírody a sportovat. Také se ještě věnuji dobrovolnictví.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.