Vyhledávání

Letní škola soudobých dějin 2011 přinesla nové poznatky učitelům dějepisu

 

Get the Flash Player to see this player.

 

Program 4. ročníku Letní školy soudobých dějin, který se uskutečnil ve dnech 22.24. června 2011 v prostorách Akademie věd ČR a jenž ocenili jak účastníci, tak i přednášející, přinesl nové poznatky a nápady do výuky učitelům dějepisu základních a středních škol.

Účastníci měli jedinečnou příležitost poslechnout si zajímavé přednášky na témata: Literatura a cenzura v poválečném Československu, Romové v moderních českých dějinách, Transformace české společnosti na přelomu 80. a 90. let, Kosovská otázka v moderní době a Možnosti a limity orální historie a dozvědět se tak nové informace od předních českých historiků. Součástí akce byl i didaktický seminář Dějiny nebo paměť?, komentované promítání filmu ze sklonku 2. světové války od Karla Kachyni Kočár do Vídně či návštěva zrekonstruovaného Národního památníku na Vítkově.

V závěru kurzu účastníci akci velice kladně zhodnotili a uvedli řadu nápadů a přání pro příští ročník. Také přednášející ocenili možnost diskuse s pedagogy, kteří jsou v každodenním kontaktu s žáky a studenty, tj. s názory mladé generace.