Vyhledávání

NEZkreslená věda - vzdělávací cyklus pro malé i velké startuje svou pátou řadu

NEZkreslena věda V

Aktuální témata i vědecké evergreeny, jak jste je dosud neviděli – totiž NEZkresleně! V průběhu roku 2020 se můžeme těšit na pátou řadu NEZkreslené vědy, která zahrnuje celkem 7 zcela nových dílů. Díly budou postupně zveřejněny na YouTube kanále a Facebooku Otevřené vědy. Dne odstartuje pátá série premiérovým dílem, který nese název Voda. Garantem prvního dílu je RNDr. Lenka Pivokonská, Ph.D., z Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR.

 

NEZkreslená věda je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům základních a středních škol.

 

NEZkreslená věda je podpořena z výzkumných programů Strategie AV21 . Garanty jednotlivých dílů jsou vědečtí pracovníci z ústavů Akademie věd ČR. Diváci všech věkových kategorií se mohou těšit na díly se zaměřením na přírodní, technické, humanitních i společensko-vědní obory, konkrétně: Voda, Barbaři, Kukátko do nanosvěta, Chytré materiály, Jak funguje internet?, Civilizační choroby a Nebojte se ekonomie. „Novinkou páté řady bylo pořízení českých a anglických titulků ke všem sedmi dílům. Série se tak stává přístupnou i skupině neslyšících a zahraničních diváků,“ uvádí manažerka projektu Marta Dlouhá. Celou řadou opět provází nezaměnitelný komentář Pavla Lišky v doprovodu ilustrací Tomáše Zacha. Nenechte si ujít pátou sérii NEZkreslené vědy, dozvíte se vždy něco navíc.

 

NEZkreslená věda vznikla v roce 2014. Předcházející čtyři série byly velmi úspěšné, v tuto chvíli mají na sociálních sítích více než 4 700 000 zhlédnutí. NEZkreslená věda je také ve formě DVD distribuována na základní a střední školy a další vzdělávací instituce, bývá pravidelně prezentována i na vzdělávacích a populárně naučných akcích Akademie věd České republiky.

 

Více informací najdete také na: 

Instagram: #generacevedy

 

9. 1. 2020

NEZkreslená věda - vzdělávací cyklus pro malé i velké startuje svou pátou řadu

Aktuální témata i vědecké evergreeny, jak jste je dosud neviděli - totiž NEZkresleně! V průběhu roku 2020 se můžeme těšit na pátou řadu NEZkreslené vědy, která zahrnuje celkem 7 zcela nových dílů, které budou postupně zveřejněny na YouTube kanále a Facebooku Otevřené vědy.
Již dnes, 9. ledna 2020, odstartuje pátá série premiérovým dílem, který nese název Voda. Garantem prvního dílu je RNDr. Lenka Pivokonská, Ph.D., z 
Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR.

Jaký bude další ročník Otevřené vědy?

V roce 2020 se otevřou brány pracovišť Akademie věd ČR již po patnácté. Talentovaní středoškoláci si pod hlavičkou Otevřené vědy vyzkouší vědeckou práci v praxi. Pro příští rok vypsalo stáže 93 lektorů z 32 pracovišť Akademie věd ČR.  

Studenti představili výsledky svých stáží na konferenci Otevřené vědy 2019

Otevřená věda uspořádala ve dnech 21. a 22. listopadu 2019 přehlídku výsledků studentských stáží -  Studentskou vědeckou konferenci. Prezentování před porotou je náročný úkol pro každého, a tím spíše pro středoškoláky, kteří se s ním setkávají poprvé. Letos se studentské vědecké konference zúčastnilo 140 začínajících mladých vědců. Představili témata, jimž se věnovali během své roční stáže.  

Stáže pro středoškoláky budou pokračovat i v roce 2020

Akademie věd ČR vypisuje už 15. ročník studentských stáží pod hlavičkou projektu Otevřená věda. Roční stáže na Akademii věd absolvují středoškoláci pod přímým vedením vědeckých pracovníků, buď jako jednotlivci nebo ve skupině až tří studentů. Také letos se v databázi podařilo shromáždit pestrou škálu zajímavých témat ze všech vědních oblastí. Oproti letům minulým se mezi nimi objevuje mnoho stáží vedených v angličtině, spoustu zajímavých témat z oblasti historie, práva i umění.

Program Veletrhu vědy 2019 je zveřejněn

Na pátém ročníku Veletrhu vědy, který se uskuteční od 6. do 8. června 2019 v PVA EXPO Praha se představí více než 100 vystavovatelů. Akci doplní dvacítka přednášek, panelových diskusí a science show. Významní čeští odborníci se letos sejdou nad tématy, jako jsou světelné znečištění, nanotechnologie, etické důsledky umělé inteligence nebo jedy v potravinách.

Letní vědecký kemp 2019: REGISTRACE SPUŠTĚNY

Akademie věd ČR v srpnu opět uspořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu pro pedagogy exaktních věd na ZŠ a SŠ. V období letních prázdnin si učitelé formou workshopů, přednášek a diskusí rozšíří znalosti v oborech chemie, biologie, fyziky a matematiky, aby je následně využili nejen v laboratorní výuce ve svých školách.