Vyhledávání

Vše, co potřebujete vědět o Studentské vědecké konferenci 2018

Více než 130 studentů a několik desítek lektorů se koncem týdne setká na Studentské vědecké konferenci, která je vyvrcholením letošních stáží Otevřené vědy. Ve čtvrtek 22. listopadu a v pátek 23. listopadu 2018 budou stážisté prezentovat výsledky svého ročního snažení před odbornou porotou. Nejlepší z nich získají ceny. Projděte si s námi program.

 

Ceny budou vyhlášeny ve třech kategoriích – jednotlivých vědních oblastech. Ve čtvrtek studenti připraví stáže z oborů biologie, chemie, ekologie, lékařských věd, chemických technologií, biofyziky a zemědělství. V pátek dopoledne z fyziky, geologie, techniky, geografie, IT, Astronomie, Matematiky nebo robotiky. V pátečním odpoledním bloku se představí studenti, kteří absolvovali stáže humanitních oborů – historie, filologie, dějiny umění, ekonomie nebo sociologie. Program hostí Konferenční centrum Ústavu molekulární genetiky AV ČR v Praze – Krči.

 

Akce se mohou zúčastnit všichni pozvaní účastníci, lektoři stávajících stáží, ale i ostatní zaměstnanci Akademie věd ČR či zájemci o stáže. Registrujte se prosím u manažerky projektu Zuzany Všetečkové (vseteckova@ssc.cas.cz, +420 221 403 815).


Celý ►  PROGRAM STUDENTSKÉ VĚDECKÉ KONFERENCE ZDE 

Účastníky konference upozorňujeme, že z akce budou pořizovány záznamy. Informace o zpracování osobních údajů z akce naleznete: zou-vk2018

 

Kam přesně vyrazit?
Konference se koná 22. – 23. listopadu 2018 v konferenčním centru Ústavu molekulární genetiky AV ČR na adrese Vídeňská 1083, 142 20 Praha 4. Jak to tam vypadá, se můžete podívat zde: http://www.kcumg.cz/. Dojedete metrem C do stanice Kačerov. Přestoupíte na autobus č. 138, který vás doveze do zastávky Ústavy Akademie věd. Zastávka je přímo před areálem. Tam už uvidíte směrovky na konferenci.

 

Ocenění - základní pravidla

1) Na Závěrečné konferenci Otevřená věda 2018 mohou svoji stáž prezentovat všichni studenti, kteří v rámci programu Otevřena věda absolvují v roce 2018 odbornou stáž.
2) Pokud na jednu odbornou stáž chodí více studentů, účastní se Závěrečné konference společně jako tým.
3) Konference je rozdělena do 3 soutěžních kategorií dle třech vědních oblastí.
4) Podmínkou získání finanční odměny je odevzdání anotace o rozsahu jedné strany, odevzdání prezentace v elektronické podobě a vystoupení na Závěrečné studentské konferenci Otevřené vědy v rozsahu 5 mimut.
5) Dosažené výsledky studentů na vědecké stáži hodnotí odborná tříčlenná porota. Tato porota ohodnotí a vybere v každé kategorii 1., 2. a 3. místo. Uděluje také cenu poroty.
6) Nejlepší studenti obdrží za svoji stáž diplom a finanční odměnu. Diplomy budou předány na konci dne během slavnostního vyhlášení. Finanční odměnu si mohou studenti převzít v průběhu následujících 14 dní na adrese realizátora projektu. Wiehlův dům; Vodičkova 40/792, 110 00 Praha 1
7) Finanční odměna pro nejlepší studenty vybrané odbornou porotou je vyplácena formou poukázek na nákup. Finanční odměna se vždy váže na jednu konkrétní stáž.
8) Finanční odměna se vždy dělí mezi lektora a studenty dané stáže a to v poměru 50 % pro lektora a 50 % pro stážistu či tým stážistů. V rámci týmu stážistů se odměna rozdělí rovným dílem mezi tým stážistů, kteří se Závěrečné studentské konference Otevřené vědy 2018 účastnili. Lektor stáže může rozhodnout o vyplacení odměny i stážistům, kteří se Závěrečné studentské konference neúčastnil, ale podílel(i) se na dosaženém výsledku dané stáže.

Projekt vzniká s finanční podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
 

20. 11. 2018

O Stáži v Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR s lektorkou Soňou Hnilicovou

Stážista Miloslav Staněk vyzpovídal svou lektorku Soňu Hnilicovou z Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR, která vypsala na příští rok stáž z oboru geografie s názvem Výpočet výparu z krajiny. Povídali si mimo jiné i o tom, jak lze na stáž navázat po jejím skončení nebo o spolupráci se studenty vysokých škol.

 

 

Studentské stáže 2018 vyvrcholily dvoudenní konferencí

Prezentace výsledků ročních stáží v Akademii věd ČR v pěti minutách před odbornou porotou a publikem – vskutku nelehký úkol čekal středoškoláky, kteří letos absolvovali studentské stáže v Akademii věd ČR pod hlavičkou projektu Otevřená věda. V Praze se jich na dvoudenní Studentské vědecké konferenci sešlo více než 120.

Vše, co potřebujete vědět o Studentské vědecké konferenci 2018

Více než 130 studentů a několik desítek lektorů se koncem týdne setká na Studentské vědecké konferenci, která je vyvrcholením letošních stáží Otevřené vědy. Ve čtvrtek 22. listopadu a v pátek 23. listopadu 2018 budou stážisté prezentovat výsledky svého ročního snažení před odbornou porotou. Nejlepší z nich získají ceny. Projděte si s námi program.

Proč později, když můžeš teď: 10 stáží podle Elišky Selinger

Druhým ambasadorem Studentských stáží Otevřené vědy se stala Eliška Selinger. Pětadvacetiletá Eliška je nejen studentkou Všeobecného lékařství na 3.lékařské fakultě UK, ale zabývá se také výzkumem nádorů a výživy v Ústavu molekulární genetiky AV ČR a na oddělení klinické fyziologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Navíc je i zdatnou popularizátorkou vědy – mj. vítězkou národního finále soutěže Famelab.

Registrace na Studentské stáže 2019 jsou spouštěny

Akademie věd ČR vypisuje další ročník studentských stáží pod hlavičkou projektu Otevřená věda. Stáže se uskuteční od ledna do listopadu 2019 na desítkách pracovišť Akademie věd ČR. Studenti si mohou vybírat z více než 90 témat nejrůznějších oborů – od biologie, chemie, fyziky, geografie až po ekologii nebo IT. Kromě praxe, cenných zkušeností a kontaktů mají stážisté skvělé podklady pro vědecké soutěže nebo se s lektory dostanou na prestižní vědecké konference.

Honza Lukačevič ambasadorem středoškolských stáží

Je mu teprve 27 let, na sociálních sítích patří k nejsledovanějším českým vědcům, podílí se na vesmírné misi ExoMars 2020 a pracuje v oddělení kosmické fyziky Ústavu fyziky atmosféry AV ČR. Vedle pracovních povinností vede také stáže středoškolských studentů pod hlavičkou projektu Otevřená věda. V následujících týdnech o něm uslyšíte často – Jan Lukačevič se totiž stal ambasadorem stáží.