Vyhledávání

Vybíráme 5 stáží pro rok 2018

Do konce listopadu je možné přihlásit se na studentské vědecké stáže na Akademii věd ČR. Středoškoláci z celé republiky si mohou vybírat z nabídky stáží z nejrůznějších vědních oborů, například biologie, chemie, fyziky, historie, filozofie, geografie a mnoha dalších. Na výběr jsou i úzce specializované oblasti jako je nanomateriálová věda nebo robotika.

 

Pro ty, kdo stále váhají, nabízíme přehled několika stáží z naší nabídky:


1.

Jakub Trojan z Ústavu geoniky AV ČR s vámi na stáži Geoturismus a moderní technologie - využití geocachingu vytvoří formou earthcache naučnou stezku v Jihomoravském a Zlínském kraji.

 

 

2.

Pro všechny nadšené mladé včelaře a včelařky je určena stáž Vliv přípravku APIALGAPROTEIN na celkový zdravotní stav včely medonosné, která probíhá v Biologickém centru AV ČR v Českých Budějovicích.

 

 

3.

Na stáži Adsorpce organických látek produkovaných fytoplanktonem na aktivním uhlí při úpravě pitné vody máte pod vedením Martina Pivokonského z Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR možnost podílet se na výzkumu metod úpravy pitné vody a to nejen v laboratoři, ale také přímo v terénu na úpravnách vody.

 

 

4.
Na Ústavu pro jazyk český AV ČR se můžete spolu s Tamah Sherman podívat na problematiku Vícejazyčné výchovy v jazykově smíšených rodinách v České republice . Vyzkoušíte si sociolingvistický výzkum a zapojíte se do přípravy, realizaci i analýzy výzkumných rozhovorů.

 

 

5.

Několik stáží vedených v anglickém jazyce nabízí také zahraniční vědci, kteří v současné době působí na české Akademii věd. Spolu s Kumud Bandhu Mishra se můžete věnovat tématu Plants photosynthetic mechanisms under global changes a v laboratoři simulovat vliv extrémních klimatických změn na mechanismus fotosyntézy.

 


Podrobnosti o těchto stážích a nabídku více jak stovky dalších témat naleznete v naší databázi, kde se na stáž můžete rovnou přihlásit. Další podrobnosti o průběhu stáží se dozvíte ZDE nebo piště na vseteckova@ssc.cas.cz.
 

14. 11. 2017

O Stáži v Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR s lektorkou Soňou Hnilicovou

Stážista Miloslav Staněk vyzpovídal svou lektorku Soňu Hnilicovou z Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR, která vypsala na příští rok stáž z oboru geografie s názvem Výpočet výparu z krajiny. Povídali si mimo jiné i o tom, jak lze na stáž navázat po jejím skončení nebo o spolupráci se studenty vysokých škol.

 

 

Studentské stáže 2018 vyvrcholily dvoudenní konferencí

Prezentace výsledků ročních stáží v Akademii věd ČR v pěti minutách před odbornou porotou a publikem – vskutku nelehký úkol čekal středoškoláky, kteří letos absolvovali studentské stáže v Akademii věd ČR pod hlavičkou projektu Otevřená věda. V Praze se jich na dvoudenní Studentské vědecké konferenci sešlo více než 120.

Vše, co potřebujete vědět o Studentské vědecké konferenci 2018

Více než 130 studentů a několik desítek lektorů se koncem týdne setká na Studentské vědecké konferenci, která je vyvrcholením letošních stáží Otevřené vědy. Ve čtvrtek 22. listopadu a v pátek 23. listopadu 2018 budou stážisté prezentovat výsledky svého ročního snažení před odbornou porotou. Nejlepší z nich získají ceny. Projděte si s námi program.

Proč později, když můžeš teď: 10 stáží podle Elišky Selinger

Druhým ambasadorem Studentských stáží Otevřené vědy se stala Eliška Selinger. Pětadvacetiletá Eliška je nejen studentkou Všeobecného lékařství na 3.lékařské fakultě UK, ale zabývá se také výzkumem nádorů a výživy v Ústavu molekulární genetiky AV ČR a na oddělení klinické fyziologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Navíc je i zdatnou popularizátorkou vědy – mj. vítězkou národního finále soutěže Famelab.

Registrace na Studentské stáže 2019 jsou spouštěny

Akademie věd ČR vypisuje další ročník studentských stáží pod hlavičkou projektu Otevřená věda. Stáže se uskuteční od ledna do listopadu 2019 na desítkách pracovišť Akademie věd ČR. Studenti si mohou vybírat z více než 90 témat nejrůznějších oborů – od biologie, chemie, fyziky, geografie až po ekologii nebo IT. Kromě praxe, cenných zkušeností a kontaktů mají stážisté skvělé podklady pro vědecké soutěže nebo se s lektory dostanou na prestižní vědecké konference.

Honza Lukačevič ambasadorem středoškolských stáží

Je mu teprve 27 let, na sociálních sítích patří k nejsledovanějším českým vědcům, podílí se na vesmírné misi ExoMars 2020 a pracuje v oddělení kosmické fyziky Ústavu fyziky atmosféry AV ČR. Vedle pracovních povinností vede také stáže středoškolských studentů pod hlavičkou projektu Otevřená věda. V následujících týdnech o něm uslyšíte často – Jan Lukačevič se totiž stal ambasadorem stáží.