Vyhledávání

Vybíráme 5 stáží pro rok 2018

Do konce listopadu je možné přihlásit se na studentské vědecké stáže na Akademii věd ČR. Středoškoláci z celé republiky si mohou vybírat z nabídky stáží z nejrůznějších vědních oborů, například biologie, chemie, fyziky, historie, filozofie, geografie a mnoha dalších. Na výběr jsou i úzce specializované oblasti jako je nanomateriálová věda nebo robotika.

 

Pro ty, kdo stále váhají, nabízíme přehled několika stáží z naší nabídky:


1.

Jakub Trojan z Ústavu geoniky AV ČR s vámi na stáži Geoturismus a moderní technologie - využití geocachingu vytvoří formou earthcache naučnou stezku v Jihomoravském a Zlínském kraji.

 

 

2.

Pro všechny nadšené mladé včelaře a včelařky je určena stáž Vliv přípravku APIALGAPROTEIN na celkový zdravotní stav včely medonosné, která probíhá v Biologickém centru AV ČR v Českých Budějovicích.

 

 

3.

Na stáži Adsorpce organických látek produkovaných fytoplanktonem na aktivním uhlí při úpravě pitné vody máte pod vedením Martina Pivokonského z Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR možnost podílet se na výzkumu metod úpravy pitné vody a to nejen v laboratoři, ale také přímo v terénu na úpravnách vody.

 

 

4.
Na Ústavu pro jazyk český AV ČR se můžete spolu s Tamah Sherman podívat na problematiku Vícejazyčné výchovy v jazykově smíšených rodinách v České republice . Vyzkoušíte si sociolingvistický výzkum a zapojíte se do přípravy, realizaci i analýzy výzkumných rozhovorů.

 

 

5.

Několik stáží vedených v anglickém jazyce nabízí také zahraniční vědci, kteří v současné době působí na české Akademii věd. Spolu s Kumud Bandhu Mishra se můžete věnovat tématu Plants photosynthetic mechanisms under global changes a v laboratoři simulovat vliv extrémních klimatických změn na mechanismus fotosyntézy.

 


Podrobnosti o těchto stážích a nabídku více jak stovky dalších témat naleznete v naší databázi, kde se na stáž můžete rovnou přihlásit. Další podrobnosti o průběhu stáží se dozvíte ZDE nebo piště na vseteckova@ssc.cas.cz.
 

14. 11. 2017

Otevřená věda se představila na festivalu v Memphisu

V americkém Memphisu se v květnu 2018 konal 42. ročník mezinárodního festivalu Memphis in May, který se zaměřil na Českou republiku. Američtí organizátoři společně s Velvyslanectvím ČR ve Washingtonu představili českou kulturu, architekturu, gastronomii, vzdělávání i business. Českou vědu reprezentovaly přednášky zástupců Akademie věd ČR a také výstava Čeští vědci a jejich vynálezy. 

Veletrh vědy ukázal obrovský zájem o českou vědu

Čtvrtý ročník Veletrhu vědy, který se konal od 7. do 9. června 2018 v Praze, navštívilo během tří dnů rekordních 24 800 návštěvníků. Na veletrhu se prezentovalo 90 vystavovatelů z řad ústavů Akademie věd ČR, dalších vědeckých institucí, univerzit a firem.

Účastníci studentských stáží si na Veletrhu vědy vyzkoušejí popularizaci vědy

Veletrhu vědy se zúčastní středoškolští studenti, kteří letos pod hlavičkou projektu Otevřená věda absolvují stáž v Akademii věd ČR. V pátek 8. června na ně čeká celodenní program v podobě přednášek a někteří z nich si také vyzkoušejí, jak se popularizuje věda. Na akci dorazí téměř 150 studentů.

Veletrh vědy představí rekordní počet expozic i kariérní zónu

Více než 80 vystavovatelů se bude letos prezentovat na Veletrhu vědy, který se uskuteční od 7. do 9. června na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Během tří dnů nabídne veletrh přes sto interaktivních expozic, mezi nimiž nebude chybět 40 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy. Jednu z nejrozsáhlejších populárně-naučných akcí u nás pořádá pod hlavičkou projektu Otevřená věda Akademie věd ČR.

Letní vědecký kemp 2018 aneb „Škola v přírodě pro dospělé“

REGISTRACE SPUŠTĚNA. Akademie věd ČR v srpnu opět pořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu, která je určená pedagogům exaktních věd na ZŠ a SŠ. V období letních prázdnin si formou workshopů a následných diskusí rozšíříte své znalosti v oboru chemie, biologie, fyziky a matematiky tak, abyste je následně mohli využít nejen v laboratorní výuce ve svých školách. Důraz při volbě experimentů je kladen především na finanční „nenáročnost“ a zařazení do Rámcových vzdělávacích programů na příslušném stupni škol. Letní vědecký kemp se letos bude konat v penzionu Stará škola v Jindřiši u Jindřichova Hradce. 

 

V Akademii věd ČR letos absolvuje stáž rekordních 169 středoškoláků

Nadchnout mladé lidi pro vědu a ukázat jim, na čem se v Akademii věd ČR v současné době pracuje, jsou hlavní cíle stáží pro talentované středoškolské studenty, které Akademie věd ČR pořádá v rámci projektu Otevřená věda. Pod vedením 94 zkušených lektorů z řad vědeckých pracovníků Akademie věd je letos absolvuje 169 studentů.