Vyhledávání

Škola českého jazyka a literatury 2017

Kapacita naplněna, registrace ukončena!

 

Srdečně zveme pedagogy na další pokračování vzdělávacího kurzu Škola českého jazyka a literatury, který se uskuteční ve dnech 16.–18. 10. 2017. Na kurz se mohou hlásit učitelé základních a středních škol s aprobací český jazyk a literatura z celé ČR. Pestrý program Školy českého jazyka a literatury 2017 jsme opět připravili ve spolupráci s Ústavem pro jazyk český AV ČR, v. v. i., a Ústavem pro českou literaturu AV ČR, v. v. i.


Na účastníky kurzu čekají aktuální témata z oblasti české gramatiky, prózy a literatury. Připravena je literární beseda se spisovatelkou Terezou Límanovou a literárně-historická přednáška po Židovském městě pražském. Odbornými garanty Školy českého jazyka a literatury jsou PhDr. Markéta Pravdová, Ph.D., MBA, a PhDr. Robert Kolár, Ph.D.


PROGRAM

 

Kdy: 16.–18. října 2017

Kde: Ústav pro českou literaturu AV ČR, Na Florenci 3, Praha 1 (16. a 17. 10. 2017)
Akademie věd ČR, Národní 1009/3, sál č. 205 (18. 10. 2017)

Kdo: pedagogové ZŠ a SŠ s aprobací český jazyk a literatura

Kapacita: 40 osob

Účastnický poplatek: 1 200 Kč

Jak: Na kurz se můžete přihlásit prostřednictvím online registrace nejpozději do 30. září 2017, či do naplnění kapacity kurzu. Přihláška na Školu českého jazyka a literatury je závazná, nelze ji měnit. Vyhrazujeme si právo, v případě velkého převisu poptávky, přijmout pouze jednoho pedagoga téže školy. Je možné se přihlásit pouze na kompletní třídenní program.


Po registraci na kurz Vám bude doručen potvrzovací e-mail, který je generován automaticky. Číslo bankovního účtu pro zaplacení účastnického poplatku Vám bude zasláno v případě potvrzení Vaší účasti v kurzu, nejpozději po ukončení registrace, tzn. 30. 9. 2017.
Ubytování ani dopravu pro účastníky kurzu nezajišťujeme. Během semináře bude podáváno drobné občerstvení.

Více informací k akci poskytuje: Mgr. Monika Petržílková, e-mail: petrzilkova@ssc.cas.cz, tel.: 221 403 848.

15. 9. 2017

Veletrh vědy ukázal obrovský zájem o českou vědu

Čtvrtý ročník Veletrhu vědy, který se konal od 7. do 9. června 2018 v Praze, navštívilo během tří dnů rekordních 24 800 návštěvníků. Na veletrhu se prezentovalo 90 vystavovatelů z řad ústavů Akademie věd ČR, dalších vědeckých institucí, univerzit a firem.

Účastníci studentských stáží si na Veletrhu vědy vyzkoušejí popularizaci vědy

Veletrhu vědy se zúčastní středoškolští studenti, kteří letos pod hlavičkou projektu Otevřená věda absolvují stáž v Akademii věd ČR. V pátek 8. června na ně čeká celodenní program v podobě přednášek a někteří z nich si také vyzkoušejí, jak se popularizuje věda. Na akci dorazí téměř 150 studentů.

Veletrh vědy představí rekordní počet expozic i kariérní zónu

Více než 80 vystavovatelů se bude letos prezentovat na Veletrhu vědy, který se uskuteční od 7. do 9. června na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Během tří dnů nabídne veletrh přes sto interaktivních expozic, mezi nimiž nebude chybět 40 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy. Jednu z nejrozsáhlejších populárně-naučných akcí u nás pořádá pod hlavičkou projektu Otevřená věda Akademie věd ČR.

Letní vědecký kemp 2018 aneb „Škola v přírodě pro dospělé“

REGISTRACE SPUŠTĚNA. Akademie věd ČR v srpnu opět pořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu, která je určená pedagogům exaktních věd na ZŠ a SŠ. V období letních prázdnin si formou workshopů a následných diskusí rozšíříte své znalosti v oboru chemie, biologie, fyziky a matematiky tak, abyste je následně mohli využít nejen v laboratorní výuce ve svých školách. Důraz při volbě experimentů je kladen především na finanční „nenáročnost“ a zařazení do Rámcových vzdělávacích programů na příslušném stupni škol. Letní vědecký kemp se letos bude konat v penzionu Stará škola v Jindřiši u Jindřichova Hradce. 

 

V Akademii věd ČR letos absolvuje stáž rekordních 169 středoškoláků

Nadchnout mladé lidi pro vědu a ukázat jim, na čem se v Akademii věd ČR v současné době pracuje, jsou hlavní cíle stáží pro talentované středoškolské studenty, které Akademie věd ČR pořádá v rámci projektu Otevřená věda. Pod vedením 94 zkušených lektorů z řad vědeckých pracovníků Akademie věd je letos absolvuje 169 studentů.

Karikatury českých vědců a vědkyň zamíří do Memphisu

Výstava o osobnostech české vědy poputuje na jaře do Memphisu v Tennessee, kde se bude v květnu konat každoroční Memphis in May International Festival, který bude letos zaměřen na Českou republiku. Výstava je v těchto dnech k vidění na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, kde ji doposud vidělo více než 5 tisíc návštěvníků.