Vyhledávání

Rozšířené vyhledávání
Zobrazení popularizátoři: technika (celkem 3)

David Ševčík

technika, Zlínský

David Ševčík je na poli popularizace vědy nováčkem. Přesto, že ještě na své domovské instituci Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně nepořádal žádné popularizační přednášky, má již zkušenosti s popularizační činností pro středoškoláky. Od roku 2012 je lektorem středoškolské vědecké stáže Otevřené vědy III. Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, Fakultě aplikované informatiky, Ústavu bezpečnostního inženýrství se specializuje především na využití aplikované informatiky a technologií v oblasti ochrany obyvatel a krizového řízení. Dále spolupracuje na projektu "Hasiče záchranáře budoucnosti" konkrétně na vývoji inteligentního oděvu pro monitorování fyziologických funkcí záchranáře během jeho nasazení pří řešení mimořádných událostí.

Aktualizováno: 22.5.2013
Otevřená věda  ›  Popularizace vědy  ›  Kraje  ›  Zlínský kraj

Jan Klusák

technika, Jihomoravský

Jan Klusák působí na Ústavu fyziky materiálů AV ČR v Brně. Věnuje se problematice materiálových věd, především únavě materiálů a lomové mechanice. Prostě tomu, jak, kdy a proč vznikají trhliny v materiálech.  Prezentuje v rámci dnů otevřených dveří na Ústavu fyziky materiálů. Účastnil se popularizační soutěže FameLab, kterou v národním kole vyhrál. Pořádá popularizační přednášky pro školy a veřejnost.

Aktualizováno: 11.12.2012

Romana Čuprová

biologie, technika, Olomoucký

Romana Čuprová je jak v oblasti vědy, tak v oblasti popularizace úplným nováčkem. Vystudovala obor Podniková ekonomika na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a již během studií měla možnost poznat, že najít uplatnění v takto žádaném oboru není vůbec jednoduché. Nyní pracuje na Univerzitě Palackého v Olomouci pod Centrem regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum, jako projektový manažer a popularizátor tohoto Centra a také Otevřené vědy III. Jakožto „nevědec“ je v rámci popularizace v Centru pojítkem mezi vědeckými pracovníky a veřejností.

Aktualizováno: 30.1.2013
Otevřená věda  ›  Popularizace vědy  ›  Kraje  ›  Olomoucký kraj