Vyhledávání

Středočeský kraj

Lukáš Holman

/popularizatori-vedy/img/lukas-holman.jpg

18.10.2013

Lukáš Holman vystudoval aplikovanou geoinformatiku a kartografii na geografické sekci Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde dále pokračuje v doktorském studijním programu. Zabývá se zpracováním obrazových i neobrazových dat dálkového průzkumu Země, využitím satelitních navigací v běžném životě, mapami a jejich tvorbou. Tato témata dále šíří mezi pedagogy i žáky na základních a středních školách po celé České republice. 


 

více zde

Veronika Oubrechtová

/popularizatori-vedy/img/veronika-oubrechtova.jpg

18.10.2013

Veronika Oubrechtová vystudovala geografii se zaměřením na kartografii a geoinformatiku na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, kde dále pokračuje v doktorském studiu. Zabývá se zpracováním družicových snímků, tvorbou map a využitím satelitní navigace v běžném životě. S těmito tématy pravidelně navštěvuje základní i střední školy v celé České republice a snaží se žákům přiblížit tuto problematiku.


 

více zde

Lenka Záveská Drábková

/popularizatori-vedy/img/lenka-zaveska-drabkova.jpg

19.11.2012

Kdy nejlépe nadchnout mladé lidi pro vědu? Určitě již na střední škole, nejpozději. Znám to totiž z vlastní zkušenosti, říká bioložka Lenka Záveská Drábková, která působí na Botanickém ústavu AV ČR v Průhonicích u Prahy.
 

více zde

Pavel Suchan

/Prednasky-a-souteze/img/Suchan.jpg

19.11.2012

Pavel Suchan se narodil 19. května 1956 v Praze. Astronomii se jako svému koníčku věnoval již od základní školy. V roce 1978 nastoupil na Hvězdárnu na Petříně (později Štefánikova hvězdárna, která je součástí Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy), kde pracoval jako odborný pracovník. V odborné astronomii se podílel zejména na pozorování proměnných hvězd, meteorů a zákrytů hvězd Měsícem. Realizoval nesčetné množství školních exkurzí. Věnoval se zácviku mladých pozorovatelů především v oblasti meteorů a proměnných hvězd.

více zde

Radka Symonová

/popularizatori-vedy/img/radka-symonova.jpg

19.11.2012

Od dětství jsem věděla, že budu vědkyně, což se mi také splnilo a zatím daří plnit. V primě či sekundě na gymnáziu jsem začala pracovat na svém „výzkumu“ - tehdy to byla paleontologie, čili věda, které se člověk může relativně snadno věnovat i takzvaně na koleně. Hodně mě můj výkum bavil, zejména to, když jsem poodhalovala, jaky vypadal život v křídovém moři (ca. před 80 miliony let) na území ČR. Jako gymnazistka nadšená do paleontologie jsem kontaktovala jednu mladou paní doktorku paleontoložku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy (PřF UK) v Praze a ta mi ochotně, tenkrát ještě dopisem, protože maily nebyly, odepsala. Toto moje snažení vyústilo v práci na Středoškolské odborné činnosti (SOČ) a na podobné téma jsem řešila i bakalářskou práci právě na PřF UK. Nyní je z té paní doktorky paní docentka a moje kamarádka a kolegyně a já už několik let pracuji na opravdovém výzkumu a školím studenty, mj. také středoškoláky, kteří v naší laboratoři pracují na svých SOČ.

více zde