Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2019 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2018

Jakub S., 19 let

fotografie studenta Sochor Jakub

Stáž: 15.054 Adsorpce organických látek produkovaných fytoplanktonem na aktivním uhlí při úpravě pitné vody
Škola: Gymnázium Blovice


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Na projektu Otevřená věda mne velmi zaujala možnost vyzkoušet si opravdový vědecký výzkum se všemi příležitostmi i problémy, který s sebou nese a také si zkusit výzkum na špičkových pracovištích Akademie věd včetně styku s kapacitami svého oboru. Rád bych ze získaných dat vypracoval Středoškolskou odbornou činnost na příští školní rok a samozřejmě budu rád i za všechny nové získané zkušenosti jednak ve vědeckém výzkumu a jednak v oboru, ve kterém se chci v mém životě pohybovat.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Být vynálezcem, vynalezl bych takové zařízení, které by dokázalo během pár minut zanalyzovat "surovou" vodu po stránce jak chemického, tak biologického rozboru. Takové zařízení by se však vešlo do kufru a šlo by s ním libovolně pohybovat a cestovat. Takové zařízení by jistě ulehčilo život a zachránilo zdraví mnoha desetitisícům lidí na celém světě, kteří by si tak mohli během pár minut určit, který zdroj pitné vody vlastně budou používat, případně jak ho mají upravit, aby jim nehrozily zdravotní problémy, neboť nedostatek kvalitních zdrojů pitné vody je v dnešní době velkým problémem, se kterým se budeme potýkat do budoucna čím dál tím víc a víc.

3. Tvoje záliby, koníčky:
chemie (jaderná chemie a technologie úpravy pitné vody), fyzika, historie (hlavně moderní), válečnictví, sportovní střelba, hra na saxofon