Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2020 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2019

Štěpán R., 19 let

fotografie studenta Rybák Štěpán

Stáž: 9.041 Tradice českých bádání o Rusku
Škola: Gymnázium, Praha 9, Špitálská 2


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Projekt Otevřená věda mne zaujal na Týdnu vědy a techniky AV ČR a rozhodl jsem se, že by mi tato možnost mohla přinést spousty nových zkušeností, které bych mohl dále zužitkovat. Proto jsem se nakonec rozhodl přihlásit.
Na této stáži mne zaujala především možnost studovat dějiny oblasti, jež hraje v naší době stále větší a větší roli, a přiučit se, jak správně bádat, studovat v archivních materiálech a zpracovávat nalezené informace (více viz motivační dopis).

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Asi ze všeho nejradši bych vynalezl jakousi pilulku štěstí, něco, co by lidem otevřelo oči, aby se opět začali těšit z maličkostí jako je přítomnost našich bližních či to, že jsme zdraví. Připadá mi, že v dnešní uspěchané době jsou priority většiny společnosti nasměrované na zisk co největšího množství peněz, které nám ale štěstí nepřinesou, a lidé jsou čím dál tím více smutnější a zklamanější. To bych chtěl ovlivnit.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Mým velkým koníčkem je samozřejmě historie, dále pak rád čtu, poslouchám hudbu a diskutuji o politice. Vrcholově hraji rugby.