Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2019 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2019

Jana M., 18 let

fotografie studenta Malá Jana

Stáž: 26.110 Výzkum nových postupů pro zlepšení růstu rostlin v udržitelném zemědělství
Škola: Gymnázium Český Brod


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Přihlásila jsem se, protože si myslím, že tento projekt je pro nás studenty obrovskou příležitostí získat zkušenosti, s kterými ve škole běžně nepřijdeme do styku. Ráda studuji a tato stáž by mi umožnila být v kontaktu s rostlinami a dozvědět se více o jejich pěstování.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Občas si představuji, že jednou objevím spolehlivý lék na rakovinu a zachráním miliony životů nebo zjistím pravý důvod globálního oteplování a přičiním se o jeho zastavení. Avšak reálnější představa je pro mě přispět novými informacemi k výzkumu mikroorganismů, které dokáží rozložit plastový odpad. Snažila bych se o jejich upravení a možné vypuštění do vodního ekosystému, který je již mikroplasty zamořen. Negativní vliv mikroplastů na živé organismy je potvrzen a já bych se ráda přičinila o jejich odstranění z přírody.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Ráda jezdím do divadel, navštěvuji muzea a výstavy, snažím se o samostudium v oboru chemie, biologie a ekologie, čtu, pěstuji rostliny, zajímám se o zdravý životní styl a účastním se společenských akcí s přáteli.