Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2020 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2019

Tadeáš F., 18 let

fotografie studenta Fejfar Tadeáš

Stáž: 2.027 Syntéza CaCO3 v přítomnosti anorganických aditiv
Škola: Gymnázium Otokara Březiny


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Do projektu jsem se přihlásil především proto, že chci získat nové zkušenosti a vědomosti. Na stáži mě velmi zaujalo už to, že samotné téma stáže není zatím ještě zdaleka tolik probádáno a také již mám s výzkumem polymorfů uhličitanů vápenatého jisté zkušenosti z minulé stáže a zajímalo by mě jaké bude mít přidání různých aditiv na tvorbu CaCO3 vliv. Také věřím, že by tento výzkum mohl najít velké uplatnění jak v stavebních postupech, tak třeba i biologie pro větší objasnění tvorby různých živočišných schránek apod., což by bylo velmi zajímavé.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Především bych chtěl vynalézt něco, co by pomohlo všem lidem na světě. Například nový účinnější/ekologičtější zdroj energie (studená fúze), nový pohonný systém s využitím jak v civilní dopravě tak například i mezihvězdných letech či určitý výzkum antigravitace - a tudíž i třeba první vznášedla.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Naprosto vše týkající se fyziky, chemie a biologie člověka. Rád čtu (nejvíce populárně naučná literatura ohledně fyziky - především mě zajímá kvantová mechanika, chemie a dále také sci-fi, fantsy a dobrodružná literatura), sportuji (cyklistika, šachy, plavání) a v neposlední řadě jsem velkým nadšencem různých filmů a seriálů (např. Star Wars, Game of Thrones,...).