Vyhledávání

On-line registrace pro studenty do projektu Otevřená věda 2018 byla ukončena. Nově zaregistrované přihlášky budou zařazeny pouze do databáze náhradníků.

Medailonky stážistů OV 2017

Martin V., 20 let

fotografie studenta Veselý Martin

Stáž: 1.200 Mikrobiom zažívacího traktu lenochodů
Škola: Gymnázium Karla Čapka, Dobříš


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
V tomto projektu vidím velký přínos ujasnit si svoje záměry a zaměření do budoucna. Je to obrovská příležitost pracovat se skutečnými vědci, kteří se této profesi již dlouho věnují a mohou vám pomoci v dalším rozšiřování obzorů.

Stáž mě zaujala z důvodu zajímavého tématu. V době, kdy jsem byl ještě malý, se pomalu ani nevědělo, jaké bakterie lenochod vůbec má. Proč se vrací kvůli potřebě na stále stejné místo atd...
Vše se za těch mnoho let vybádalo, ale jsem si 100% jistý, že většina věcí nám zůstává stále skryta.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
To je těžká otázka. Je potřeba vynalézt ještě mnoho...
Rád bych vynalezl ultimátní antivirotika nebo antibiotika. Nebo bych rád vyzkoumal a objevil lék nebo léčbu na Alzheimerovu chorobu. Proč? Protože tělo bez mysli je jen prázdná schránka...
Je ovšem nutné myslet i na vynálezy, které nepomohou pouze nám, ale i přírodě a naší planetě obecně. K čemu by byl vynález, kdyby ho neměl kdo používat?

3. Tvoje záliby, koníčky:
Dlouhou dobu jsem hrál tenis. Nyní jej hraji pouze občasně.
Našel jsem si totiž zcela novou zálibu. Fotografování. Specializuji se na focení divoké přírody, ovšem ani ostatní fotografické žánry mi nejsou cizí.
Dál se ještě celkem dost zajímám o elektroniku obecně. Rád také zpívám. Proto jsem již 4 rokem členem sboru na našem gymnáziu.
Když zbude čas, tak si také rád zarybařím.