Vyhledávání

On-line registrace pro studenty do projektu Otevřená věda 2018 byla ukončena. Nově zaregistrované přihlášky budou zařazeny pouze do databáze náhradníků.

Medailonky stážistů OV 2017

Filip M., 19 let

fotografie studenta Marek Filip

Stáž: 2.147 Vodivé polymery: Příprava polyanilinu a studium jeho vlastností
Škola: Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Momentálně jsem v předmaturitním ročníku a mám obrovský zájem o přírodní a exaktní vědy, které nabízí nejrůznější vědecká odvětví. Účastním se různých akcí s vědeckou tématikou od konferencí po soutěže a snažím se filtrovat pole mého vědeckého zájmu na co možná nejužší spektrum, abych v budoucnu nepřemýšlel nad otázkou, zdali je lepší být molekulární biolog, nebo částicový fyzik. Projekt Otevřená věda umožňuje studentům zažít vědu v praxi a dopomůže jim k dosažení jejich budoucích snů - právě proto jsem se přihlásil.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Určitě záleží v jakém oboru, ale kdybych byl vynálezce se super schopností - vynalezni cokoliv chceš, vždy se to povede - poté bych rád vytvořil dokonalé nanoroboty, kteří by lidstvu neuvěřitelně usnadnili život ve všech směrech. Od čistění oceánů, přes léčbu smrtelných nemocí, až po konstruktérské problémy - vše by se stalo hračkou a my bychom nemuseli hnout ani brvou, ti malincí roboti by to udělali za nás.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Velice mne baví exaktní a přírodní vědy - účastním se různých konferencí a dalších akcí. Hraji stolní tenis, baví mě šachy, piškvorky, rád si čtu a večery často trávím nad hvězdnou oblohou.