Vyhledávání

On-line registrace pro studenty do projektu Otevřená věda 2018 byla ukončena. Nově zaregistrované přihlášky budou zařazeny pouze do databáze náhradníků.

Medailonky stážistů OV 2017

Marina P., 18 let

fotografie studenta Petrosyan Marina

Stáž: 2.073 Studium konformačných změn proteinů pomocí spektroskopických metod
Škola: Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Mým největším snem je stát se doktorkou. Jelikož se ve škole v biologii neučíme jenom člověka, o kterém toho budu potřebovat vědět opravdu hodně, jsem se tento rok přihlásila do T-kurzu Dutina ústní pod lupou a CTM kurzu Anatomy and Physiology Honors. Projekt Otevřená věda mně přijde jako dokonalé rozšíření znalostí, které mi tyto kurzy asi neposkytnou natolik podrobně. Nové poznatky zcela určitě využiji při mém dalším studiu. Nejvíce mě v biologii baví cytologie, parazitologie a patologie. Vždy mě zajímala onemocnění, která se bez znalostí chemie nedají dobře pochopit, proto mám o tuto stáž vážný zájem.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Jako mnoho jiných vynálezců bych se pokusila vynalézt lék na rakovinu, protože bohužel ne na všechny druhy rakoviny byl vynalezen lék.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Nejvíce ze všeho miluji cestování, chtěla bych v budoucnu jako doktorka i cestovat a léčit lidi v různých zemích světa. Dále ráda čtu, sleduji filmy a seriály, docela mě baví i studium latiny (například zábavné ale i náročné překlady). Již osmým rokem hraji na klavír. Jsem největším milovníkem zvířat na světě, mám dva psy, se kterými trávím hodně času. Vždy stojí, sedí, či leží při mně (doslova), když se učím :-).