Vyhledávání

On-line registrace pro studenty do projektu Otevřená věda 2018 byla ukončena. Nově zaregistrované přihlášky budou zařazeny pouze do databáze náhradníků.

Medailonky stážistů OV 2017

Jana M., 18 let

fotografie studenta Melicharová Jana

Stáž: 17.077 Svítící organizmy jinak
Škola: Gymnázium Žďár nad Sázavou


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Otevřená věda mi nabídla možnost dostat se do specializovaných laboratoří, které na škole nemáme. Jsem otevřená novým možnostem a takto se dostat k vědě je PARÁDA! Získat nové zkušenosti v tomto oboru by mi bylo velikou odměnou. Tuto stáž jsem si vybrala, protože mě zaujala. Nikdy jsem si nemyslela, že by organismy, dokonce i člověk mohl vyzařovat světlo. Najednou jsem dostala chuť toto téma prozkoumat a přijít tomu na kloub.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Časostroj. Je to můj dětský sen. Vždycky jsem chtěla cestovat časem a tím pádem i svým životem a naším světem. Měla bych šanci procestovat celý svět, což je můj další životní sen. Možná by stálo ještě předtím vymyslet, jak při cestování nezestárnout.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Hraji ochotnické divadlo ve své obci. Jsem instruktorka na kurzech GO!, které pořádá naše škola. Hraji na kytaru a baskytaru v kapelách. Ze sportu mě baví běhání, plavání, jakékoliv míčové hry, florbal a badminton.