Vyhledávání

On-line registrace pro studenty do projektu Otevřená věda 2018 byla ukončena. Nově zaregistrované přihlášky budou zařazeny pouze do databáze náhradníků.

Medailonky stážistů OV 2017

Michal B., 18 let

fotografie studenta Bahula Michal

Stáž: 2.189 Příprava luminiscenčních skel metodou sol-gel
Škola: Gymnázium Uherské Hradiště


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Chtěl bych se přiučit něco nového v chemickém odvětví. Doufal jsem, že zde najdu stáž (téma), které by mě zaujalo a posunulo v mém životě zase o kus dál. A podařilo se. Na téhle stáži mě už jen z výběru zaujal nadpis, ale teprve popisek mě naplnil touhou dozvědět se víc a víc. A tak jsem vyhledával na internetových sítích podrobnosti. Zjistil jsem, že toto téma má něco do sebe a dokonce i se mnou něco málo společné :)

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Knihu nebo virtuální vyhledávač, který by obsahoval všechny vědomosti a návody, které by člověk mohl kdykoliv libovolně využívat, např.: Přes vznik světa, dýchání stromů, difúzi, stavění domů až po jaderné štěpení. (aby si každý mohl zjistit to své, co ho zajímá)

3. Tvoje záliby, koníčky:
Včelaření, rybaření, modelářství. Umělecké hraní na klavír, klávesy, varhany, harmoniku a housle. Slovácký folklor (zpěv, tanec). Rád se zajímám o problémy v mém okolí a snažím se k nim hledat řešení.