Vyhledávání

On-line registrace pro studenty do projektu Otevřená věda 2018 byla ukončena. Nově zaregistrované přihlášky budou zařazeny pouze do databáze náhradníků.

Medailonky stážistů OV 2017

Zuzana D., 18 let

fotografie studenta Danihelková Zuzana

Stáž: 1.058 Seznamte se s klíštětem
Škola: Gymnázium J.V.Jirsíka


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Myslím si, že tento projekt mi může přinést spoustu nových zkušeností a vědomostí, a zároveň by mi dal představu o tom, jak to skutečně funguje v laboratoři či ve výzkumu. Zároveň bych díky této stáži napsala Středoškolskou odbornou činnost. Nejvíce mě zaujalo to, že bych se naučila metody využívané pro detekci nemocí jako je Lymeská borrelióza a klíšťová encefalitida a odchyt klíšťat ve volné přírodě.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Lék na HIV - protože je to nevyléčitelná nemoc, na kterou se umírá, lidé jsou často nakažení jen proto, že jim partner o nemoci neřekne. Myslím si, že je to jedna z mála nemocí, u kterých vzniká hysterie při zjištění, že je někdo pozitivní. Když se lidé dozvědí, že je někdo HIV pozitivní, tak často přerušují s danou osobou kontakt, i když jim vůbec žádné nebezpečí nehrozí. Často zacházejí s osobou jako s prašivou, a já bych tomu chtěla zabránit.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Poslední dva roky je mou největší zálibou skauting, kde funguji jako vedoucí. Mám svou družinku několika slečen a společně se každý týden scházíme, hrajeme hry, chodíme na výlety a podobně. Vždy si ráda zatancuji, navštívím divadlo či kino, nebo se vypravím do přírody. Pokud mi čas dovolí, jedu s naším biologickým kroužkem na exkurzi, nebo se zúčastním laboratorních cvičení.