Vyhledávání

On-line registrace pro studenty do projektu Otevřená věda 2018 byla ukončena. Nově zaregistrované přihlášky budou zařazeny pouze do databáze náhradníků.

Medailonky stážistů OV 2017

Josefina-Luisa J., 22 let

fotografie studenta Jelínková Josefina-Luisa

Stáž: 4.011 Obří sesuvy na vulkanických ostrovech
Škola: Univerzita Karlova


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Věřím, že se člověk nejvíce naučí praxí, což už mě naučil můj středoškolský učitel biologie na svých výjezdových akcích, proto vnímám tento projekt jako přirozeného následovníka jeho snažení a vím, že se aktivně účastnit v takovém projektu má smysl a pro mě osobně je to velmi přínosné. Tato stáž konkrétně mne zaujala, protože se zajímám o vulkanické procesy a vše s nimi spojené a obrovské sesuvy půdy k tomu tak nějak přirozeně patří. Nemám v podstatě žádnou praxi a to je další důvod, proč mě tento projekt tak zaujal.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Tohle je asi trochu ohrané, ale určitě by to byl obraceč času, abych mohla stíhat vše, co chci a abych mohla chodit i na přednášky, které se mi překrývají.

3. Tvoje záliby, koníčky:
V současnosti se nejvíce zajímám a účastním se LARPů (live action role play), které mi umožňují propustit uzdy mé fantazii a zažít zážitky, které bych asi jindy nezískala. Byla jsem například na LARPu z prostředí československých legií či minulý víkend se konal LARP na motivy knihy Jonathan Strange a pan Norrell. Kromě toho ráda fotím, i když v tom zatím nejsem příliš zběhlá a spoustu času věnuji učení se jazyků.