Vyhledávání

On-line registrace pro studenty do projektu Otevřená věda 2018 byla ukončena. Nově zaregistrované přihlášky budou zařazeny pouze do databáze náhradníků.

Medailonky stážistů OV 2017

Oliver L., 18 let

fotografie studenta Laryea Oliver

Stáž: 3.214 Mikroskopické pozorování nanostruktur
Škola: Gymnázium Budějovická


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
V dnešní době je rozsah znalostí studenta velice omezen školskými osnovami, a pokud studenta něco zajímá vice, nezbývá mu, než prohlubovat své znalosti mimoškolně – projekt Otevřená věda je pro tento účel excelentní platformou, jelikož studentovi nabízí jak vědomosti, tak praxi pro aktuální i budoucí studium.

Mě zrovna baví technologie a fyzika, takže toto téma jsem vybral v podstatě bez rozmyšlení. Také v něm vidím i praktické využití pro budoucnost.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
I přesto, že můj vnitřní 'geek' doslova prahne po vynálezu světelného meče z Hvězdných válek, já bych vynalezl zařízení, které by bylo schopné detekovat temnou hmotu – takovýto vynález by byl velkým průlomem ve světě vědy a výrazně by posunul naše pojetí fungování vesmíru.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Mimo fyziku se ve volném čase nejraději věnuji sportu (fotbal, běhání, kalistenika), hře na klavír či na kytaru a v neposlední řadě programování (v programovacích jazycích JavaScript a Python).